Wpis z mikrobloga

Mirce i Linuxiarze. Wielkie rzeczy się dzieją. Szykują się przetasowania wokół popularnej dystrybucji #netrunner #linux. Po kolei:
- zwykła edycja oparta na #ubuntu zastępowana jest przez Maui 1, które bazuje na #kde neon (przeróbka Ubuntu 16.04 LTS)
- deweloperzy myślą, co zrobić z Netrunner Rolling opartą na #manjaro. W przyszłym miesiącu decyzja. Ostatnie iso pochodzi ze stycznia tego roku, ale pięknie się aktualizuje. W przypadku skasowania projektu być może trzeba będzie przerobić je jakoś na zwykłe Manjaro bez konieczności reinstalacji (chyba wystarczy podmienić niektóre pakiety)

Tak, czy inaczej. Distro Netrunner samo w sobie jest ciekawe, bo wprowadza wiele usprawnień. Ale nie widzi mi się ubuntowa baza (głównie przez słabą optymalizację jajek do mojego kompa). Link do artykułu
  • 2
@cruc chyba samo Manjaro będzie odpowiednie. W sumie Netrunner Rolling to tylko kilka dodatkowych pakietów zainstalowanych na moim laptopie. Wystarczy je odinstalować, wyłączyć repo i zainstalować ich odpowiedniki z repo Manjaro. Zbyt dużo czasu poświęciłem na konfigurowanie tego systemu żeby instalować od nowa