Wpis z mikrobloga

Jaki był najlepszy okres w dziejach muzyki?

#ankieta #muzyka #glupiewykopowezabawy #klasykiniepoprawnejmuzyki

najlepsza epoka muzyczna

  • lata 60-te (Beatlesi, wcześni Stonesi, Simon&Garfunkel, Nat King Cole, Luis Armstrong) 5.7% (183)
  • lata 70-te (Pink Floyd, Abba, Bonnie Tyler, The Doors, Queen, Bee Gees, Boney M) 23.8% (769)
  • lata 80-te (jak w Vice City, U2, Modern Talking, Roxette, Michael Jackson, A-ha, Rick Astley ;] 22.4% (723)
  • lata 90-te (Nirvana, Guns'n'Roses, R.E.M., UB40) 11.3% (365)
  • wojna w byłej Jugosławii 21.4% (691)
  • nowoczesny chłam 15.4% (497)

Oddanych głosów: 3228

  • 49
@gybefan: Ja lubię i zespoły stare i te nowe. O tym wzorowaniu się napisałem bardzo ogólnie. Slayer gra to samo i to mnie bardzo cieszy, a czy nowe zespoły są dzisiaj lepsze? Możliwe, ale z jakimi zespołami ty chcesz porównać? Kto dzisiaj gra Thrash metal? A no właśnie. Poza tym czepianie się, że zespół przez 30 lat gra to samo to zwykły ból dupy. Metallica trochę zmienia styl, źle. Anthrax, Slayer
Jeśli chodzi o obecne czasy (1999-2016) to pośród chłamu jest też wiele dobrych zespołów. Nie potrafię wymienić ogółem bo i wszystkiego nie słucham:
Airbourne, Alter Bridge, Avenged Sevenfold, Slipknot, Disturbed, KoЯn (zaczęli pod koniec 90) [kilka przykładów]

Niestety ciężko mi wymienić coś z innych gatunków muzycznych: Eminem, Gorillaz... nie wiem, poddaję się :D
@Dziadekmietek:

lata 80-te (jak w Vice City, U2, Modern Talking, Roxette, Michael Jackson, A-ha, Rick Astley ;]

Nieco tendencyjne te przykłady. Widać, że to nie jest Twoja ulubiona dekada ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Vice City - OK, U2, MJ, A-ha też
kiczowaty Modern Talking
Roxette, które jest bardziej '90s niż 80's
i Rick Astley dla beki ;)

80's to bezprecedensowy kalejdoskop fantastycznych zespołów, przebojów i stylów.
Dutch - @Dziadekmietek: 
lata 80-te (jak w Vice City, U2, Modern Talking, Roxette, Mi...