Wpis z mikrobloga

Jaki był najlepszy okres w dziejach muzyki?

#ankieta #muzyka #glupiewykopowezabawy #klasykiniepoprawnejmuzyki

najlepsza epoka muzyczna

  • lata 60-te (Beatlesi, wcześni Stonesi, Simon&Garfunkel, Nat King Cole, Luis Armstrong) 5.7% (183)
  • lata 70-te (Pink Floyd, Abba, Bonnie Tyler, The Doors, Queen, Bee Gees, Boney M) 23.8% (769)
  • lata 80-te (jak w Vice City, U2, Modern Talking, Roxette, Michael Jackson, A-ha, Rick Astley ;] 22.4% (723)
  • lata 90-te (Nirvana, Guns'n'Roses, R.E.M., UB40) 11.3% (365)
  • wojna w byłej Jugosławii 21.4% (691)
  • nowoczesny chłam 15.4% (497)

Oddanych głosów: 3228

  • 49
  • Odpowiedz
@Dziadekmietek: Lata 80 i 90 (Pantera, Metallica, Anthrax, Megadeth, Slayer, KoRn, In Flames, i długo by wymieniać)
Lata 70 też bardzo dobre (Motörhead, Iron Maiden, AC/DC, Ramones, The Clash, ...)
Muzyka nie kończy się na lekkich przytupajach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Dziadekmietek: wybrałeś kilka legendarnych zespołów z lat 60-90, zapominając że wtedy też był robiony chłam.Tak jak i dzisiaj jest. Ja z kolei mógłbym tutaj wypisać kilka razy tyle 'nowych' zespołów, które robią świetną muzykę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Dziadekmietek: Oj zmienia się :) na dzień dzisiejszy istnieje już bardzo dużo odłamów metalu oraz reprezentujących ich zespołów. Lata 80te to najważniejszy okres dla muzyki metalowej i obecne zespoły po dziś wzorują się na tych co wtedy powstały, dodając coś też od siebie :)
  • Odpowiedz
@darklight: a tam przesadzasz z tym że wszyscy wzorują się na kapelach z lat 80, jak dla mnie to ten cały thrash metal to gówno, uważam że olbrzymi wpływ na nowoczesny metal miały kapele typu dillinger escape plan czy meshuggah, albo nawet dream theater. uważam że slayer przez 30 lat gra to samo i może w 86' to robilo wrażenie, ale dziś nie dorasta nowoczesnym kapelom do pięt, zarówno technicznie jak
  • Odpowiedz