Wpis z mikrobloga

@pedros92: Ale ona nie jest pindzią z instagrama tylko uprawa profesjonalnie sport. Sprinterzy mają rozbudowane mięśnie brzucha i tego wcięcia po prostu u niej nie widać. Serio po świecie chodzi tyle kobiet do których można się #!$%@?ć za wygląd a Ona wygląda dobrze. Nie ma co od sportsmenek wymagać wymiarów 90-60-90
  • Odpowiedz
Polecam obejrzeć ten wywiad, bo moim zdaniem naprawdę nie ma tutaj nic nadzwyczajnego


@gruszkaofficial: nie tylko twoim zdaniem, ale po prostu obiektywnie patrząc nie ma w tym wywiadzie nic nadzwyczajnego, bulwersującego czy powodującego jakieś zażenowanie.

Każdy kto twierdzi inaczej jest, cóż... może nie będę pisał bo kolejne dupki popękają. :)
  • Odpowiedz
@Usmiech_Niebios: o ile dobrze rozumiem twoj wywod, to wszystko co robimy i czym sie interesujemy musi (no chociaz conajmiej powinno) zmieniac swiat na lepsze, wplywac na cywilizacje, powodowac rozwoj, progres, wzrost czy jakkolwiek to nazwac. A reszta to proch i pyl niewarty zachodu.

Jak rozumiem rowniez, jestes inzynierem, ktory w przerwach miedzy projektowaniem nowych hydroponicznych upraw, rozwojem technologii akumulatorow i opracowywaniem wstepnych szkicow bazy na marsie, wypowiada sie autorytarnie na
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: jestem inżynierem, który hobbystycznie zajmuje się między innymi psychologią i błędami poznawczymi, zgadza się. Co prawda nie wykonuję obecnie opisywanych rzeczy, ale sądzę że jednak pcham świat odrobinę do przodu. Igrzyska mają mniejszą wartość użytkową niż praca w Biedronce, poza podtrzymywaniem trybalizmu są praktycznie bezwartościowe. Szkoda strzępić ryja jeżeli uważasz że są one czymś wartościowym z punktu widzenia cywilizacji, co najwyżej jako odpoczynek psychiczny i oderwanie się od rzeczywistości
  • Odpowiedz
@Usmiech_Niebios: hue hue hue chcialoby sie rzec, uderz w stol. Mam tylko nadzieje ze nie traktujesz tego "jestem inzynierem" jak inni traktuja podobne stwierdzenie "studiuje prawo". I nie besztasz z gory i nie rownasz w dol wszelkich innych przedstawicieli malo uzytkowych i innowacyjnych zawodow. Bo taki przykladowy malarz, badz wierszokleta bedzie wygladal mocno negatywnie w twoich oczach.

A co do reszty, to sport rowniez pcha swiat do przodu i w
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: Zapytałeś czy jestem inżynierem, odpowiedziałem. Wierszokleta i malarz mają wpływ na kulturę i zmuszają do refleksji, są zatem użyteczni. Sport pcha świat do przodu, jednak gdyby nie było rakiet tenisowych, kompozyty i tak zostałyby wynalezione (nie pamiętam czy były specjalnie do nich, tylko że były w nich używane). To że przy sporcie pracują naukowcy, nie oznacza że bez niego nie pracowaliby.
To nie ja zacząłem od wspominania że pani
  • Odpowiedz
@Usmiech_Niebios: ja nic nie wpycham, ja odczytuje to co piszesz jak typowy chlopek roztropek, na zdrowy rozum, bez zaglebiania sie itd...

Ty twierdzisz ze bez sportu swiat bylby nadal taki jaki jest, moze lekko zapozniony w kilku dziedzinach, ale i tak ktos wynalazlby kompozyty i cala reszte. Byc moze, ale samo to ze staloby sie to pozniej, ma juz znaczacy wplyw na nasz swiat jako taki. Ale ok olejmy temat sprzetu, gdzies ktos zawsze mogl sobie wydziergac ten gore-tex z zamyslem np lekkiej tkaniny na namiot, zamiast kombinowac z teflonem dla alpinistow.

A co w takim razie powiesz o medycynie? O tym czego dowiedzielismy sie wlasnie dzieki ludziom, ktorzy profesjonalnie uprawiaja sport. Pomijam doswiadczenia takie jak wplyw sterydow, bo to ostatnio modny aczkolwiek troche gowniany temat.
Ale sama nauka, gdzie tkwi granica naszych mozliwosci/wytrzymalosci. Czemu miesnie zakwaszaja sie w tym a nie innym momencie, jak temu przeciwdzialac. W jaki sposob wysilek o roznej intensywnosci wplywa np. na serce. Czemu ludzie ktorzy wstali sprzed swoich desek kreslarskich i poszli biegac, maja znacznie wieksza szanse na unikniecie chorob
  • Odpowiedz
@kuba1992wwa: Prawilnie przypominam, że Lech Wałęsa, Jarosław Kaczyński oraz Donald Tusk osiągnęli więcej niż ty i wszyscy plusujący pierwszego posta razem wzięci, więc jeśli powiedziałeś coś negatywnego o którymkolwiek z tych panów jesteś proszony o pilne usunięcie konta.
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: Dla mnie błędem jest stwierdzenie że gdyby nacisk na sport był mniejszy, nauka byłaby opóźniona. Ludzie pracujący nad sportem rozwijaliby się w innych dziedzinach. Prawdopodobnie część rzeczy zostałaby wynaleziona później, część wcześniej. Ale bez oglądania sportu co prawda spadałaby przynależność do grup narodowych, ale za to wzrosłaby produktywność, z racji większej ilości czasu. Albo czas poświęcany byłby na kulturę i sztukę, co również byłoby bardziej wartościowe.
Sam sport jest
  • Odpowiedz