Wpis z mikrobloga

@Usmiech_Niebios:
Uprawianie sportu pozwala się człowiekowi (zwłaszcza młodemu) rozwinąć na wielu płaszczyznach, nie mówiąc już o poprawie zdrowia i samopoczucia. Aby uprawianie sportu propagować należy stworzyć warunki gdzie ludzie będą mogli się emocjonować wynikami najlepszych sportowców. Poza tym tworzenie poczucia wspólnoty też jest bardzo ważne w społeczeństwie.
To że sportowiec przebiegnie szybciej czy wolniej nie ma większego znaczenia, ale emocje które to wzbudza ma.
  • Odpowiedz
@Big_Gru: tona ludzi sport ogląda a nie uprawia, mamy jakąś grupę kontrolną nie oglądającą sportu, żeby zobaczyć czy będzie różnica w kwestii jego uprawiania? Wzrost uprawiania sportu po wynalezieniu telewizji i możliwości oglądania z domu? Wydaje mi się że w krajach rozwiniętych, oglądających telewizję ludzkość raczej tyje. Nie liczę ludzi chcących zajmować się sportem zawodowo, za pieniądze które zarabiają można myślę spokojnie propagować sport lokalnie.
A poczucie wspólnoty należałoby budować
  • Odpowiedz
@Usmiech_Niebios: Nie, nie mam takich badań, choć chwilę poszukałem. Więc tak jak Ty będę pisał ze swoich obserwacji.
Przy skoku cywilizacyjnym, oprócz tego, że jest większa dostępność do śledzenia sportu, pojawiło się też mnóstwo innych bodźców które łatwiej wywołują emocje i często też większe. Gry, filmy, seriale "kradną" kibiców, więc nie wiem czy tak naprawdę zwiększyła się ilość osób interesujących się sportem.
A często wystarczy tym sportem zainteresować, aby np.
  • Odpowiedz
że brzydka jest a dziewczyna osiągnęła więcej w wieku 19 lat niż oni osiągną przez następne 100 lat


@kuba1992wwa: ale co ma wygląd do osiągnięć? Tych drugich nikt nie neguje, ale w żadnym wypadku nie oznacza to, że trzeba zachwycać się jej wyglądem. No #!$%@?, nie stosujmy tu logiki rodem z kłótni przedszkolaków.
  • Odpowiedz