Wpis z mikrobloga

Dzisiaj utonęłam w pismach. Głównie sama prokuratura, choć widziałam, że i policja się do nas dobija - ci akurat sprawy wolą załatwiać drogą mailową. Chociaż tyle dobrze :-)

A wracając do pism: sprawy głównie dotyczą komentarzy, w których ktoś - błędnie interpretując wolność słowa - popłynął ze swoją nienawiścią do świata. W mojej ocenie większość żądań prokuratury jest uzasadniona, choć i znalazło się takie, w którym pozytywny komentarz użytkownika (w mojej ocenie) został błędnie zinterpretowany przez prokuraturę, co ruszyło lawinę poszukiwań autora. Niestety, prawo nie daje nam narzędzi pozwalających ot tak odmówić im uzyskania danych. Głęboko jednak wierzę w umorzenie tej sprawy. Rozsądek podpowiada, że tak powinno się stać.


#aswykopu #wykop #bagietywdrodze #mojapracatakapiekna
Pobierz a__s - Dzisiaj utonęłam w pismach. Głównie sama prokuratura, choć widziałam, że i pol...
źródło: comment_VoVoophZfGbdAIYTQGQlqGqg3K3OxiKk.jpg
  • 345
@a__s: "błędnie interpretując wolność słowa"... Mysle ze raczej błędnie interpretując "ZE W POLSCE JEST wolność słowa"... WOLNOSCI SLOWA SIE NIE INTERPRETUJE ONA ALBO JEST, ALBO JEJ NIE MA. Jesli ktos czuje sie zniewazony pomowiony zaszczuty jakimis slowami to powinien sam pod swoim nazwiskiem i imieniem zlozyc doniesienie bo ktos go zniewazyl!... obecne falowe zglaszenie "anonimow" za posrednictwem dziwnych stowarzyszen to patologia wieksza niz debilizmy wypisywane w necie...zglaszanie nonsopedii za mowe nienawisci
@a__s: > Czy u Was też jest tak nieprzyjemnie zimno i depresyjnie szaro? Mamy sierpień, a za oknem jakby listopad.

Gadka z zeszłego tygodnia na siłowni w męskiej(!) szatni:
- Takie wakacje, że chyba na solarium pójdę.
- K###a, ja całą opaleniznę mam z solarium.
Jeśli widzę, że ktoś w swoich komentarzach pisze, że chciałby ponownego otwarcia obozów zagłady albo zabijania ludzi w sposób, od którego zginęło wielu naszych bohaterów, pradziadków, dziadków... Jakim człowiekiem trzeba być, by czegoś takiego życzyć innym tylko dlatego, że różnią się od nas wyznaniem, kolorem skóry czy poglądami politycznymi.


@a__s: bo może oni (różniący się od nas wyznaniem, kolorem skóry czy poglądami politycznymi) życzą nam tego samego i jeszcze gorszego? Jakoś
@a__s:

Niestety, nie wolno nam tego robić. W pismach jest nawet odpowiedni punkt, który przypomina nam o konieczności zachowania tajemnicy. Gdyby to było możliwe, to z pewnością informowalibyśmy użytkowników. Ja bardzo chętnie publikowałabym całe komentarze z informacją za co autor jest ścigany, bo to w pewien sposób uczyłoby innych jak nie należy pisać. No ale nie wolno, musimy działać zgodnie z prawem.

A jaka jest sankcja za złamanie tego zakazu? Może
@dolOfWK6KN:

bo może oni (różniący się od nas wyznaniem, kolorem skóry czy poglądami politycznymi) życzą nam tego samego i jeszcze gorszego?

Jeżeli zwerbalizują swoje życzenie w formie komentarza na wykopie to na pewno administracja udostępni prokuraturze ich dane.

Jakoś nie ma problemu kiedy lewactwo wylewa pomyje na "zaścianek", bo to "głos wolności".

Ile tych pomyj zgłosiłeś do prokuratury? Ktoś to musi zgłaszać aby to ścigali.
Ile tych pomyj zgłosiłeś do prokuratury?


@maciek_gi: żadnych, nie jestem konfidentem. Poza tym nie uważam, że tzw. "hate speech" powinien być karany z urzędu, więc byłbym hipokrytą. Zgłosiłem natomiast kilku wykopków do moderacji, ale zgłoszenia zostały odrzucone jako nieprawidłowe (wszystkie oprócz jednego).

Jeżeli zwerbalizują swoje życzenie w formie komentarza na wykopie to na pewno administracja udostępni prokuraturze ich dane.


Możliwe, a możliwe że nie, nie monitoruję Wykopu.

PS Tak się kończy
Pobierz dolOfWK6KN - > Ile tych pomyj zgłosiłeś do prokuratury?

@maciek_gi: żadnych, nie j...
źródło: comment_Z1FPJpFS47o38sFtknRpf9tfDD5J4krC.jpg