Wpis z mikrobloga

Właśnie zostałem rozdziewiczony przez 2 metrowego pytonga z kamerą na czubku ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ludzie przez kolonoskopię przechodzą różnie (głównie przez stan jelit i ich ułożenie), jak dla mnie to było okropne doznanie. Miałem chwilę wrażenie, że brzuch mi eksploduje ( ͡° ʖ̯ ͡°) No generalnie 2/10, znieczulenie niby było ale chyba teraz działa, bo wtedy trochę się nakrzyczalem. (Ok teraz rozumiem was różowe, że często się obawiacie anala ( ͡° ͜ʖ ͡°) ).

Co do choroby, póki co podejrzenia się coraz bardziej potwierdzają, w trakcie badań lekarz stwierdził, że bardzo prawdopodobne, że choruję na Leśniowskiego-Crohna. Nie dziwi mnie ten fakt, bo moja mama została zdiagnozowana już z 8 lat temu. Smuci trochu, że jest to nieuleczalne i jedyne co to mogę łagodzić i usypiać chorobę. W dodatku jest to choroba uznawana za cywilizacyjną, więc o ile w 2008 roku było w PL zdiagnozowanych tylko 5 000 osób, o tyle teraz może być ich równie dobrze i z 10 000. Wiki podaje występowalność na świecie od 1 do 11 osób na 100 000, zważając na ostatnio wygraną wykopową ruletkę to serio powinienem grać w lotka XD Niestety póki nie będzie znana przyczyna pojawiania się tego czegoś to coraz więcej osób będzie się z tym użerać. To czy mam Crohna potwierdzą wyniki hispatologii, czyli jeszcze poczekam ze 2 tygodnie. Crohn uznawany jest za chorobę przewlekłą [*]

Ludzie jeszcze pytali skąd taki krok, żeby poszedłeb badać biegunkę. Jeśli macie skurcze w jelitach (#!$%@? was jedno miejsce na brzuchu, czujesz jak dziwnie burczy wszystko), zdarza się czerwony stolec, albo wręcz sama krew, to serio lepiej iść się przebadać. Miałem robić badania już rok temu, ale zachorowałem w trakcie i trzeba było przekładać. Jednak po chorobie nagle sie poprawiło i stwierdziłem, że nie trzeba się przejmować. W tym roku nagły nawrót choroby, zaczęło się od tego, że mimo sytego jedzenia chudłem (2 tygodnie, 4kg), a później doszła biegunka, której nie dało się zatamować na dłuższą metę. Doprowadziło to do znacznego osłabienia mnie i stwierdziłem, że teraz nie ma co czekać już.

O chorobie Leśniawskiego-Crohna możecie przeczytać w wywiadzie dla Wyborczej (kuamioooo), duźo ciekawych tematów tam podsunął lekarz: http://wyborcza.pl/TylkoZdrowie/1,137474,17649544,Choroba_Lesniowskiego_Crohna__jak_leczyc_tajemnicze.html

I tak to się żyje na tej wsi :/
#chorujzwykopem #crohn #jelita #szpital #zalesie #reeposra #srajzwykopem #pokazmorde
Pobierz
źródło: comment_o3HHym9yLZhYnsypMRzEiyToajsBHCc6.jpg
  • 115
@Reepo Mój przyjaciel też choruje na Crohna, już od dobrych kilku lat próbuje jakoś łagodzić objawy.
Generalnie jest nieciekawie, ale teraz mial kilka miesięcy względnego spokoju. Próbował już kilku terapii i leków, w tym jakichś chińskich nawet - niektóre pomagają na jakiś czas.

Trzymaj się Mirku. Jakbyś miał jakieś pytania to mogę zapytać o pikantne szczegóły xD
@Sagitarii: sam wiem jak to jest, bo conajmniej rok już to mam. Pamiętam jak w licbazie puściłem cichacza, co poszedł od razu na całą klasę i śmierdział zgniłym jajem, ludzie kompletnie nie wiedzieli kto jest winowajcą, najpierw mnie to krempowało, ale później się z tego śmiałem xD
@Reepo: Nie no współczuję i w ogóle, ale to nie jest tak, że jak już się sra krwią to trochę późno na wizytę? Chyba bym padł na zawał jakbym zobaczył krew w kale :/ trochę się cykam o moje jelita bo często goni mnie do kibelka na materiał o małej gęstości, ale boję się iść przebadać analnie, mimo 33 lat na karku :/
@phoos: Za późno na co? Jak ktoś ma zachorować to zachoruje, nie jest znana naukowa przyczyna takich chorób jak CD czy CU więc nie da sie jej jako tako wprost zapobiec. Takie objawy mogą też pojawiać się przy lżejszych chorobach, jak np. nadwrażliwe jelito (przy jakimś ostrym lub ciężkostrawnym jedzonku). Krew to sygnał, że trzeba zdiagnozować skąd się wzięła (mogą być to nawet hemoroidy przecież).
Przebadać się możesz też prywatnie przy
@Reepo: nie o to chodzi, przy ostrych stanach pobyty w szpitalach i faszerowanie silnymi lekami są na porządku dziennym- jak będziesz miał pecha to prędzej czy później czekają Cię operacje usunięcia fragmentów jelita przy owrzodzeniu blokującym 'prześwit'.. dużo by można było pisać. Oczywiście życzę, żeby przebiegało jak najłagodniej, ale wiem że ta choroba potrafi być okropna.
@Triplesix: przykro słyszeć, znam chorobę no już od wielu lat obserwuje mamę. Ale wierzę, że dam radę, dobrze wiedzieć na czym stoję. Mam nadzieję, że Twojemu różowemu nie będzie już odwalał takich akcji, ważne, że ma kogoś do wsparcia :>
@phoos: Crohn bywa nieaktywny więc zwykle jak się objawia to z przytupem - biegunki, skurcze, krwawienie. Jak masz krwawienie to nie jest za późno, tej choroby i tak nie da się zwalczyć więc różnica taka, że im później tym trochę będzie cięższa walka o normalność
@Reepo: Stosujesz jakieś naturalne środki? Probiotyki, prebiotyki, aloes, enzymy trawienne (ananas, papaja), olej kokosowy, kurkumin, kwercetyna.
Pamiętaj o magnezie, który odgrywa ważne rolę przy procesach zapalanych; 500 mg jonów Mg na dobą to minimum.

Jeśli chodzi o zioła to: mięta, koszyczek rumianku, prawoślaz, wiąz czerwony "slippery elm", anyż, trawa cytrynowa, imbir.

http://www.healthline.com/health/crohns-disease/herbs-supplements#3