Wpis z mikrobloga

#ciekawostki #turcja i trochę #islam
Znalezisko o zmianie prawa w Turcji (dot. pedofilii) przypomniało mi pewien szok kulturowy, który przeżyłam w Turcji. Penis u chłopców jest oznaką ich siły, którą demonstrują na zawołanie (oczywiście do pewnego wieku). Np. jest sobie chłopiec i ciocia mówi "no, pokaż Onurze, że nie jesteś dziewczynką" i Onur ściąga gacie i demonstruje przed całą rodziną swoje przyrodzenie ku uciesze gawiedzi. Albo siedzi ojciec ze znajomymi i mówi do Onura "pokaż że jesteś prawdziwym mężczyzną" i znow Onur ściąga majtki i prezentuje penisa. W cywilizowanych krajach raczej nie do pomyślenia.
Sunnet (ceremonia obrzezania) traktowana jest tam tak poważnie jak wesele. Cała rodzina i wioska przychodzi i licytują się kto zaoferuje więcej pieniędzy żeby stać jak najbliżej obrzezanego chłopca. Na obrazku typowy strój, w który ubierany jest chłopiec w dzień obrzezania więc jak kiedyś spotkacie takiego na wakacjach w Turcji, wiecie co go czeka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz pozzytywka - #ciekawostki #turcja i trochę #islam 
Znalezisko o zmianie prawa w Turc...
źródło: comment_ZwKwnU7f9cCXpITF9mR7PVcFbtRTuJf9.jpg
  • 9
@pozzytywka: Siostra sąsiadki wyszła za Turka i wyprowadziła się do Turcji. Raz w wakacje przyjechali do sąsiadki na miesiąc. Mieli syna w moim wieku. Jako że to sąsiadka, to wiadomo, grałem z nim w nogę, na konsoli, łaziłem, takie tam. A tu on pewnego razu wyłazi mi z tekstem, żebym mu pokazał penisa :) #!$%@?łem jak najszybciej myśląc sobie "co za zboczony #!$%@?". Mieliśmy wtedy po 10 lat.

Tata Turek miał