Wpis z mikrobloga

Zajebiste porównanie dziennikarzyny

"W Polsce utonęło już więcej osób, niż w całej Europie zginęło w atakach terrorystycznych"

Artykuł

#tvn24
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

no faktycznie: ofiary ataków terrorystycznych to świetna skala dająca człowiekowi pełen obraz wszelkich innych wielkości przy porównaniu. czekam na:


@kashel: Chodzi o to, że mimo tego, że tonie więcej osób w Polsce niż w całej Europie ginie w zamachach to ludzie są przeświadczeni, że zaraz zginą w zamachu bo przecież wszystkie TV o tym trąbią 24/h (a Wykop to nawet się zmienił w portal o terrorystach). Tymczasem zagrożenie utonięciem jest
  • Odpowiedz
@kashel:

ale ryzyko utonięcia jest związane z pewnymi okolicznościami, na które mamy wpływ: pływanie po spożyciu alkoholu, pływanie w miejscach niestrzeżonych, pływanie pomimo tymczasowego zakazu. A ludzie w Nicei chyba nie mieli żadnego wpływu, że koleś wjedzie w nich ciężarówką. Ja nie boję się, że utonę, bo przestrzegam zasad wymienionych wyżej, natomiast boję się na lotnisku, bo nie mogę w żaden sposób obronić się przed tym, że ktoś się tam wysadzi, a ja razem z nim. Twoja wypowiedź nie ma sensu.

Żeby utonąć trzeba wyjść z domu i iść nad wodę, żeby zginąć pod kołami ciężąrówki zamachowca trzeba wyjść z domu i iść w miejsce gdzie jest dużo osób. W obu przypadkach, niewychodzenie z domu zapewnia bezpieczeństwo. Ale co z tego?

zresztą jak można porównywać wypadek i usprawiedliwiać jego istnieniem celowy mord często wielu niewinnych i bezbronnych osób. jprd, ale k-------e logiki i zero poszanowania dla
  • Odpowiedz
@kashel:

jak juz tak piszemy instrukcje jak potencjalnie zginac: zeby utonac musisz wejsc do wody, zeby zginac w zamachu terrorystycznym musisz: isc na koncert/kawiarni/festyn/parade/do hipermarketu/lotnisko/etc. mozliwosci sa nieskonczone.

No nie bardzo. Utonąć można w każdej wodzie, która nie jest płytka, a zginąć można tylko w tym jednym miejscu w którym akurat zamachowcy sobie wyznaczyli. Czyli na np. 10000 koncertów/meczów/festynów tylko na 1 bo na pozostałych zamachów nie będzie mimo tego, że będzie tam dużo ludzi.

psychoza na temat atakow terrorystycznych to inna kwestia i absolutnie p------e jest jej poruszanie przy temacie utoniec. ktos uwaza, ze to nie jest duze zagrozenie? ok. ale na c--j to porownywac czy przytaczac
  • Odpowiedz