Wpis z mikrobloga

@podzielona: Nie wiem czy dobrze pamiętam ale nie było przypadkiem tak, że jak postawiło się bańki na kimś zdrowym to te siniaki były praktycznie zerowe a jak na kims chorym to byly kosmicznie czerwone?
  • Odpowiedz
Jestem zwolenniczką naturalnych sposobów leczenia, głównie ziołolecznictwa, ale bańki to wg mnie zwykłe placebo

Poza argumentami typu "mi pomogły więc działają" czy pseudomedycznymi artykułami nie widziałam wiarygodnych badań naukowych, które stwierdzałyby lecznicze właściwości baniek.


@podzielona: No jednak napisałaś :P Badania potwierdzające ich pomocnicze i lecznicze właściwości jak widać jednak są, także doszłyśmy do konsensusu.

Wiesz, no wspomaganie leczenia to nie leczenie, tak jak kataliza to nie jest reakcja chemiczna w sposób bezpośredni. Jednak w sposób pośredni a i owszem, co więcej, bez katalizy często nie ma mowy o reakcji. Nie umniejszałabym więc roli substancji czy
  • Odpowiedz
@mariob86:
Wypowiedź prof. Henryka Mazurka z Kliniki Pneumonologii i Mukowiscydozy Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Rabce-Zdroju

Skuteczność baniek jak dotąd nie została oceniona zbyt dokładnie w badaniach klinicznych opartych na EBM. Wprawdzie w bazie PubMed można znaleźć informacje o badaniach (przeprowadzonych głównie w Chinach, Korei i Rosji), jednak ich wyniki zostały opublikowane w lokalnych czasopismach i językach lub w materiałach poświęconych medycynie alternatywnej. Większość z nich nie jest dostępna
  • Odpowiedz
@Tutorzyc: No ok, ale nie widzę żeby tu komuś chodzilo o brak jakichkolwiek badań na ten temat, tylko brak badań potwierdzających te właściwości lecznicze przy leczeniu chorób do których to powszechnie stosowano, także nie wiem co miały udowodnić te linki.
  • Odpowiedz
@Oinizrum: Czyli w efekcie przypierdzielasz się o słówka, yeap?

Nawet cytatem rzuciłam z podzielonej, także ten. No przeczytać trzeba było.
Ładnie rozwinąłeś notabene "to nie działa" i "nie ma badań, że to pomaga" na " brak badań potwierdzających te właściwości lecznicze przy leczeniu chorób do których to powszechnie stosowano".
Czyli co, teraz będę dobrą Mirabelką, jak wstawię najpierw artykuły z przeglądem dot. do czego powszechnie stosowano bańki, a następnie w
  • Odpowiedz