Wpis z mikrobloga

@Tutorzyc Nie robię z siebie eksperta od medycyny niekonwencjonalnej dlatego podkreśliłam, że jest to >tylko< w moim przypadku oraz podkreśliłam, że to jest >tylko< moje zdanie, w przeciwieństwie do osób wyżej, które sugerowały, że potwierdzeniem na lecznicze działanie baniek jest ich osobiste doświadczenie. Chętnie poczytam raporty z badań, które wskazują na właściwości lecznicze baniek - mogłabyś mi je podlinkować?
  • Odpowiedz
@Ugamas: Kurde, już takie lenistwo, że wszystko trzeba podać na tacy, a i tak kręcą noskiem, że nie ma :P

P.S. artykuł naukowy już sam w sobie jest źródłem, co mam Ci jakiś film z laboratorium wrzucić, żeby to były "badania"?
  • Odpowiedz
@podzielona: Acha, żeby była jasność, to nie linkuję tylko tych, które popierają jakieś teorie o działaniu, czy nie działaniu, tylko raczej prace przeglądowe, no i każde. Jak przegląd, to bez dopasowywania tezy ;)
  • Odpowiedz
@Tutorzyc: Właśnie czytam trzeci, który (takie mam wrażenie) swoją wymową bardziej zachęca do przychodzenia do lekarza/szpitala na stawianie baniek zamiast leczenia się na własną rękę (patrząc na autorów, który są głównie z Egiptu ma to sens), dwa które już przeczytałam wskazują jedynie na wspomaganie leczenia, a nie na właściwości lecznicze (a o te mi właśnie chodzi).
  • Odpowiedz
Tutorial jak stawiać bańki bez pompki:
1. Musisz mieć bańki
2. Myjesz je, zostawiasz wilgotne, bo lepiej przywierają
3. Bierzesz drut robisz na jego końcówcę znaczek & i owijasz ją watą
4. Maczasz tą końcówkę w denaturacie i podpalasz
5. Do wewnętrznej części bańki zbliżasz "pochodnię" (podobnie jak balon na gorące powietrze)
6. Po sekundzie/dwóch przyklejasz do skóry jak najszybciej
  • Odpowiedz
@podzielona: Tak jak pisałam. Artykuły wstawiłam bez względu na to, czy popierają, czy zaprzeczają jakimś tezom. Po prostu dementuję "plotkę", że ich nie ma. Że "nie ma artykułów na temat działania baniek". Są. Nawet jeśli działanie baniek jest jedynie pomocnicze (na miłość! Nikt nie stosuje baniek bez antybiotykoterapi, albo zamiast innych leków przeciwzapalnych, a właśnie pomocniczo. Nie jest to metoda leczenia, która może istnieć samodzielnie), to już generalnie wyjaśnia temat
  • Odpowiedz
@Tutorzyc: Nie napisałam, że nie ma artykułów naukowych na temat działania baniek, tylko że nie widziałam tych naukowych potwierdzających ich właściwości lecznicze, a to różnica. Wg mnie wspomaganie leczenia to nie to samo co leczenie, pojawia się tu lekkie niedopowiedzenie, które może nieść ze sobą przykre konsekwencje.

  • Odpowiedz