Wpis z mikrobloga

Właśnie wysłałem do Ministra Zdrowia, za pośrednictwem Dyrektora Centrum Egzaminów Medycznych wysłałem pismo stanowiące odwołanie od decyzji o odmowie udostępnienia informacji publicznej przez Dyrektora CEM.

Całość jest w związku z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego po którym ja i @daj_pan_spokoj niezależnie wnioskowaliśmy o dostęp do informacji publicznej. Wnioski nasze spotkały się z odmową o której pisałem tu. Teraz dyrektor CEM ma 7 dni na przekazanie sprawy do Ministra Zdrowia, a Minister będzie miał 14 dni na wydanie decyzji utrzymującej w mocy decyzję dyrektora CEM lub ją uchylającą. Stawiam dolary przeciwko orzechom, że minister podtrzyma decyzję dyrektora lub w inny sposób będzie chciał choćby tymczasowo ograniczyć moje prawo dostępu do informacji publicznej (np intencjonalnie pozostając w bezczynności).

Przyznam się, że nie przywiązywałem specjalnej wagi do treści tego pisma bo spodziewam się że działanie ministra będzie takie samo niezależnie od tego się w moim piśmie znajdzie.

#prawo #trybunalkonstytucyjny #tklive

Może zainteresować: #polityka, #neuropa, #4konserwy
Pobierz maniac777 - Właśnie wysłałem do Ministra Zdrowia, za pośrednictwem Dyrektora Centrum ...
źródło: comment_rUg5T7N0HX8w9wU78MERnO3DvOcFHVGn.jpg
  • 25