Wpis z mikrobloga

Kategoria: KUCHNIA CHIŃSKA

Mirkokucharze - czy znacie jakiś dobry przepis na "zeuropeizowanego" kurczaka Kung-pao (Gong-bao, Kung-po)?
Chodzi mi o wersję na słodko ze zwykłą papryką, widziałem taką w kilku restauracjach.
Przesiałem internety i przepisy różnią się często tak bardzo (lub zawierają raczej nieosiągalne składniki), że nawet boję się eksperymentować.

#kuchnia #kuchniachinska #chiny #gotujzwykopem
  • 16
@Existanza: ulala, to polecieli. Te knajpy czasem kompletnie przeinaczają, w każdym razie: oryginalnie jest to kurczak w marynacie i chili, bez żadnej panierki, za to podsmażany w orzeszkach nerkowca/ziemnych. W wersji "zachodniej" często dodaje się słodsze wstawki i takiego szukam, bo na ostro wolę prawilne curry ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Nebayh: próbowałeś, czy po prostu wyrzucasz mi wyniki z google? Ten przepis nie ma prawie nic
@Nebayh: podziękuję za taką pomoc. Jasno zaznaczyłem, że szukam dobrego przepisu. Dobry = sprawdzony lub od sprawdzonego "dostawcy".
Potrafię korzystać z google "trochę" lepiej, niż przeciętny zjadacz chleba, bo to moja praca. Nikt nie potrzebuje spamu w stylu "użyję za ciebie google", to tylko robi syf na mikroblogu.
@NoMercyIncluded: wiesz, że się go marynuje, umiesz szukać w google lepiej niż zwykły zjadacz chleba, to w czym problem? Prosiłeś o ZEUROPEIZOWANEGO, bo nie masz składników. Jakikolwiek byś nie wybrał i zamienił swoje składniki to by było zeuropeizowaną wersją. Nie rozumiem Twojej rozpaczy. Syf się nie robi, odpowiadam Ci w Twoim poście.
@Nebayh: ale marnujesz mój czas jakimiś wypierdkami z google. Ogarnij się. Nieosiągalne składniki, jak chiński ocet czy inne podawane w różnych przepisach bajery podałem w nawiasie, bo to nie jest główna przyczyna. Czytanie ze zrozumieniem. Wiem, że by wbić bordo wystarczy dodawać spam znalezisk, ale użytkowanie mirko to już wyższa szkoła jazdy, trzeba czytać zdania złożone ʕʔ
@NoMercyIncluded:

czy znacie jakiś dobry przepis na "zeuropeizowanego" kurczaka Kung-pao (Gong-bao, Kung-po)?

Chodzi mi o wersję na słodko ze zwykłą papryką, widziałem taką w kilku restauracjach.


Zanim zaczniesz komuś wytykać braki w czytaniu, naucz się poprawnie i czytelnie tworzyć tekst.

Wiem, że by wbić bordo wystarczy dodawać spam znalezisk, ale użytkowanie mirko to już wyższa szkoła jazdy

marnujesz mój czas jakimiś wypierdkami z google


Proszę Cię, nie złość się , że
@Nebayh:
1. Przeczytaj jeszcze raz zacytowany przez siebie fragment.
2. Potem moje tłumaczenie, czym jest "dobry przepis", co już każdy średnio rozwinięty dzieciak potrafiłby zrozumieć.
2. Zrozum, że stwierdzenie "chyba ty" bez pokrycia merytorycznego nie wystarczy i że wychodzisz na idiotę.
3. Faktycznie, nie mam tyle czasu, więc żegnamy się. Ciao.

Punkt 2 był dwa razy.
@NoMercyIncluded: Elo,

Kurczak Gong-bao (宫保鸡丁) jest specjalnością kuchni syczuańskiej. Oryginalnie nie dodaje się żadnej papryki oprócz suszonej chilli. Główny składnik stanowi za to pokrojony w grubą kostkę trzon sałaty łodygowej. W prow. Sichuan sałata ta rośnie niemal niczym chwast i można ją dostać za grosze praktycznie wszędzie, natomiast nie wiem jak w Polsce. Kolejnym składnikiem, który dodaje się w Sichuanie jest cebulka dymka lub młody por oraz sowita ilość prażonych orzeszków