Wpis z mikrobloga

#pomocy #windows 10
Z dnia na dzień włączam komputer i pokazuje mi się tapeta, która trzeba kliknąć żeby pokazał się ekran logowania. Nie mogę użyć ani myszki ani klawiatury więc restartuje.

I wtedy patrzę a w menu Biosa tylko Cd/DVD widnieje jako opcja skąd bootowac. Nie ma w ogóle dysku twardego.

Co robić?
  • 9
  • Odpowiedz
@MrSzatanek: podłączyłem pena z instalacją Windowsa bo mają tam zestaw narzędzi do diagnozy i mi wywalilo po skanie "boot configuration data file doesn't contain valid information for an operating system".

Jeszcze dzisiaj rano pokazał mi ekran startowy tyle że nie reagował na myszkę ani klawiaturę więc zrestartowalem i wtedy pojawiły się problemy.
  • Odpowiedz
@Tobruk: miałem taki sam problem kiedyś - odpiąłem kabel który łączy dysk z płytą główną, dałem inny który był dołączony w opakowaniu do płyty głównej i wszystko wróciło do normy :)
  • Odpowiedz
@MrSzatanek: nie umiem włączyć biosu. Jak wciskam del na klawiaturze przy starcie to wywala mi american megatrens i żaden przycisk nie włącza mi biosu. Sprawdzałem kabel i jest podłączony dobrze.
  • Odpowiedz