Wpis z mikrobloga

Sytuacja :ceremonia otwarcia; prezentacja o globalnym ociepleniu

Co robią komentatorzy TVP? Podważają teorię o naturalności globalnego ocieplenia w ostatnich latach słowami "NO SĄ RÓŻNE TEORIE. ORGANIZATORZY PRZEDSTAWIAJĄ TĘ OBWINIAJĄCĄ CZŁOWIEKA". Ok, to by teoretycznie nie było strasznym problemem, ale...

komentator Sobczyński brnie dalej i by uzasadnić rzekomą "naturalność" globalnego ocieplenia tłumaczy, że nazwa Grenlandia oznacza, że wyspa była kiedyś zielona ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
Poszło w eter - ciemny lud to kupi.


Minister Szyszko pewnie siedzi dumny. Piszemy nową historię - już nie tylko Polski ( ͡º ͜ʖ͡º)

#rio2016 #tvpis #tvp i trochę spam w tagu #grenlandia
  • 35
@TheArt trzeba być debilem i nie wiedzieć, skąd węgiel i ropa się wzięły pod ziemią, żeby pieprzyć bzdury o naturalnym procesie.

To tak jak by patrzeć, jak ktoś wbija komuś nóż w serce i mówić "miliony ludzi umarło na atak serca".
przeciez wiadomo ze grenlandia to zielonawyspa


@TheArt: No i właśnie w ten sposób sprzedaje się bajki. Jeden wmówi, że gazy cieplarniane nie są szkodliwe; drugi palnie o braku smogu w polskich miastach, trzeci sprzeda wymyśloną historię Grenlandii... Kłamstwo powtórzone wiele razy staje się (dla wielu) prawdą.
@smyl: globalne ocieplenia juz byly trzeba byc naprawde glupim zeby wierzyc w te kupowane badania naukowe, ale coz sa tez tacy co wierza ze jest przeludnienie albo ze czlowiek ma jesc trawe
@TheArt no i znowu to samo. To, że były naturalne ocieplenia nie oznacza, że nie można wywołać dodatkowego. Istnieje naturalne światło słoneczne i światło z żarówki, gdzie tu jest sprzeczność?

Podlicz sobie przychody największych firm zajmujących się paliwami kopalnymi i zastanów się, kto ma więcej kasy na manipulowanie ludzi dla utrzymania swoich zysków
źródło: comment_9jICBlznnAyyISnl1DI3Bw4fNyuztXNO.jpg
@KochanekAdmina: @mohair: @smyl: wy naprawde wierzycie ze garstka ludzi moze wywolac globalne ocieplenie ( ͡° ͜ʖ ͡°) nawet mi was nie zal ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale zachecam do uzywania mozgu zamiast slepego patrzenia na sponsorowane badania i wywody pseudo naukowocw
@smyl: ale to wszyscy wiedza i nikomu nie potrzeba filmikow, ocieplanie klimatu to naturalny proces ktory ma miejsce cyklicznie, gdyby nie bylo ludzi to tez by sie wydarzyl
@TheArt:
emisja naturalna: 780GT rocznie
emisja człowieka: 30GT rocznie
absorbcja naturalna: 780GT rocznie

wzrost: 30GT rocznie, z czego człowiek 30GT rocznie.

Naprawdę tak trudno zrozumieć takie proste rzeczy? To, że system był zbilansowany przez ostatnie setki tysięcy lat to nie jest przypadek, po prostu ustaliła się taka równowaga, która została zburzona.

1. masz na koncie milion złotych
2. co miesiąc wpływa na nie 100k i wydawane jest 100k
3. mija 800
@smyl: ogolnie, nawet z Twoich cytatow widac ze wplyw czlowieka jest marginalny wiec moze na tym poprzestanmy, nie czlowiek powoduje globalne ocieplenie (inna sprawa czy to promowane globalne ocieplenie w ogole wystepuje bo przeciwko temu tez sa badania). Fakt faktem czlowiek nie ma na to zadnego wplywu.
@smyl: lol w ktorym miejscu (ʘʘ) moze inaczej, zamiast wierzyc slepo w te brednie to obejrzyj obiektywnie, o ile potrafisz ( ͡° ͜ʖ ͡°), filmy dokumentalne pokazujace ze globalne ocieplenie to zwykla bujda napompowana przez media, zobaczysz wtedy jak jest naprawde i zrozumiesz ze czlowiek w skali swiata to doslownie promil nie majacy zadnego znaczenia zarowno liczebnie jak i okresowo. Ale zeby to
@TheArt:

lol w ktorym miejscu

produkcja i absorbcja naturalna wychodzi na zero (+780GT-780GT = 0GT), człowiek dokłada do tego swoje 30GT i zmienia bilans z 0GT do 30GT. Gdzie tu według Ciebie jest przedstawiony nikły wpływ człowieka?

podasz mi jakiś przykład rzetelnych opracowań niesponsorowanych przez ExxonMobil zaprzeczające tym danym? Gdzie tkwi tam nieprawda? Bo na razie nie napisałeś ani jednego merytorycznego zdania. Filmy, książki, cokolwiek.
@TheArt: wolę książkę, niż film. Rozumiem, że nie mogę liczyć na jakiś tytuł/nazwisko/link od Ciebie, bo Ty po prostu wiesz swoje i nic na ten temat nie czytałeś i nie oglądałeś?
@smyl: ogladalem sporo ale nie bede narzucal zeby ktos myslal jak ja wiec proponuje by obejrzec badz przeczytac (choc polecam jednak dokumenty) materialy z obu obozow i samemu wnioski wyciagnac
@TheArt: znajdź jeden materiał, który miałby mnie przekonać, ja znajdę jeden dla Ciebie i przeczytamy/obejrzymy i zobaczymy, może komuś się uda ( ͡° ͜ʖ ͡°)