Wpis z mikrobloga

Pamiętam to jak dziś. Podstawówka. Po każdej lekcji geografii molestowałem swoją nauczycielkę pytaniem, czy jakbym się przekopał przez całą Ziemię i wskoczył w ten otwór to, czy po drugiej stronie wyleciałbym "nogami do przodu", czy jednak obróciłoby mnie mijając jądro Ziemi. Nigdy mi nie odpowiedziała na to pytanie. Udawała zawsze, że ma coś ważniejszego w tym momencie do załatwienia, błądziła oczami po końcu sali niby to licząc krzesła, albo zastanawiała się, czy wystarczy kredy na jutrzejszą lekcję. Trochę czuję się do dzisiaj zlekceważony i mam swego rodzaju żal za to, dlatego chciałem to napisać.

#zalesie #takbylo #nauka
Pobierz thisismaddnes - Pamiętam to jak dziś. Podstawówka. Po każdej lekcji geografii molesto...
źródło: comment_o60n2qIR1UiU9vOaRWdXYimGiuAxqPBF.jpg
  • 44
@Nerlo: wyleciałby nogami do przodu, bo środek ciężkości ma w górnej części ciała. A przed dotarciem do środka obróciłoby go nogami do wlotu. Nie ma znaczenia w jakiej pozycji wskoczy. Opór powietrza oczywiście pominięty.
Chodzi tu chyba o twój srodek ciężkości tzn wzrost na pół i pytanie czy głowa czy nogi jest cięższe, pewnie głową w dół wylądujesz ( ͡° ʖ̯ ͡°)