Wpis z mikrobloga

@Dreszczyk: też mnie to #!$%@?, najlepsze jest ze coś takiego nie powinno mieć miejsca. W pewnym kiosku mogę płacić kartą dopiero od 15 zł, ale wiem że nie mają żadnej blokady, bo raz zrobiłem zakupy za 14.20 PLN i ekspedientka powiedziała że zrobi wyjątek.
  • Odpowiedz
@Gruszka1992: na wiele sie to nie zda. Kasjer ma ci obowiazek sprzedac. Ale ty powinienes miec odliczona kwote. Wydawanie reszty (tymbardziej jak braki w kasie) nie jest obowiazkiem kasjera. W prakryce jednak kazdy wydaje bo w koncu "klient nasz pan".
  • Odpowiedz
@pan_hrabia: Ja o tym wiem, Ty o tym wiesz ale kasjer niekoniecznie. Zawsze się kłócę o to jak hehe płatność od X zł. Jak nie działa to na kogoś przy kasie to stoję i wstrzymuje kolejkę do skutku. Zawsze działa :P

Człowiek ma tylko kartę, chce coś kupić a tu jakiś janusz biznesu mówi otwarcie "#!$%@? pan", no chyba go #!$%@?ło Dx
  • Odpowiedz
@prezesBBC: odpowiedź Pekao na moje zgłoszenie w identycznej sprawie:


"W odpowiedzi na korespondencję uprzejmie informujemy, że w świetle nowelizacji Ustawy o usługach płatniczych, zakaz nałożony na punkty, mówiący o ustaleniu minimalnej kwoty transakcji został zniesiony.

Tym samym punkt akceptujący transakcje kartowe ma prawo do ustalenia kwoty transakcji, poniżej której płatność może być dokonana wyłącznie w gotówce.

Z przyjemnością odpowiemy na kolejne pytania. Pomocą służą również Konsultanci Infolinii Banku pod numerem telefonu
  • Odpowiedz
@Dreszczyk: od dawna poluję na moment w którym ktoś powie mi, że można tylko od 10zł kartą ale na razie się nie doczekałem, w #warszawa trudno o taki sklep, już się przyzwyczaiłem do tego, że wszędzie mogę kupić 2 kajzerki za 50gr i zapłacić kartą bez gadania i krzywych spojrzeń. W zasadzie to już nie noszę przy sobie gotówki.
  • Odpowiedz