Wpis z mikrobloga

@inozytol: Ja osobiście noszę tylko jakąś tam 20 złotówkę na wszelki wypadek, ale nie cierpię monet, nie są mi potrzebne, zajmują dużo miejsca w portfelu i mi go rozpychają (szczególnie jak dasz 50 zł np. a ktoś Ci wyda sześć 5 złotówek i kilka 1 złotówek). A znam ludzi którzy pomykają tylko z etui na karty i mają tylko kartę. Wyjaśnienie jest proste - wygoda. Dlatego też unikam rozmieniania tej
  • Odpowiedz
@Dreszczyk: pracuje w drogerii na kasie ( ( ͡° ʖ̯ ͡°) ) i ludzie płaca nawet 0,99gr za wodę karta wiec następnym razem powiedz ze prosisz o rozmowę z kierownikiem i od razu będzie inne nastawienie :)
  • Odpowiedz
@DziewczynaMirka trzeba wydrukować raport z terminala to byś nie musiała liczyć każdej karteczki...
W każdym razie liczenie karteczek jest bezsensowne ponieważ wyjdzie zawsze to samo co na wydruku i nie ma innej opcji. No chyba że jebłaś sie przy liczeniu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@DziewczynaMirka to odejmij od stanu łączną sumę transakcji z terminala. Ale nie, nie odejmuj po kolei z karteczek tylko już łączną kwotę podaną przez terminal lub system.

I musi się zgadzać. Nie ma opcji żeby terminal źle zliczył transakcje no co Ty.
  • Odpowiedz
@Ceszar kiedyś na jakieś stacji benzynowej typu noname chciałem kupić papierosy to zostałem poinformowany, że za mała kwota więc mówię to dajcie dwie paczki a oni na to "przy produktach ze sklepu płatność kartą od 50pln". :|
  • Odpowiedz
W sklepie, który nie należy do żadnej sieci, właściciel ma pełne prawo korzystać z terminalu jakikolwiek mu się podoba. Środki z transakcji kartą docierają do niego dopiero po kilku dniach, poza tym każda transakcja kartą wiąże się z prowizją, której klient nie płaci, choć mógłby. Wówczas oczywiście Janusze prawa konsumenckiego podnieśliby raban o bezczelne obciąganie klienta ze skóry. Warto czasem chociaż spróbować traktować sprzedawcę jak równego sobie, a nie jak złodzieja, chama
  • Odpowiedz
@DziewczynaMirka serio? Z terminala nadwyżkę? Jakim cudem jak wbijasz konkretną kwotę taką jaka wychodzi na paragonie lub ewentualnie system sam nabija na terminal. Nie rozumiem tego. Po co liczysz to kartka po kartce jak właśnie to zliczone wychodzi w raporcie...
  • Odpowiedz
Się nie zesrajcie wszyscy. Ciężko raz na jakiś czas 20 zł wyjąć z bankomatu?

Taki mały biznes na prowizjach z transakcji kartami może często wyjść w plecy, więc jak się nie podoba limit na płątności kartą to możecie w podskokach #!$%@?ć do najbliższej biedronki.
  • Odpowiedz