Wpis z mikrobloga

Siemano Mirosławy - mieszkam na Malcie już 4 miesiąc i nawet nie chcę myśleć o powrocie :)

W pracy w miarę luźno i świetna atmosfera, w weekendy nurkuję i skaczę z klifów, zbieram na quada i pomimo, że nie mam zbyt wiele $$ to jestem najszczęśliwszym człowiekiem pod słońcem! Mam tutaj zajebistych przyjaciół, głównie z Ameryki środkowej i południowej. W wolnych chwilach popołudniami piszę książkę pod palmą przy skalistej plaży, którą udostępnię za darmo w PDF-ie (myślę, że za ok 2 miesiące).

Przepraszam wszystkich za olewanie mojego tagu, ale południowa mentalność bardzo mi się udzieliła ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nigdy więcej korpoświata, stresu, ciśnienia, bólu głowy i pogoni za hajsem - szkoda czasu.

polecam ten styl życia, MELA ( ͡ ͜ʖ ͡)

#wyznaniezdupy #hanysnamalcie #emigracja
cnros - Siemano Mirosławy - mieszkam na Malcie już 4 miesiąc i nawet nie chcę myśleć ...

źródło: comment_WFbCID0Kq6BA1v3QU3gOhsWTYVlV3v7r.jpg

Pobierz
  • 61
  • Odpowiedz
@azurri: Zamień jazdę autobusem na piechotę i masz rację - na upartego dałoby się przejść całą wyspę wzdłuż w ciągu niecałych 7 godzin. Potem jeszcze Gozo w 2,5 i gotowe :) Autobusem (typu MPK) da się to przejechać w jakąś godzinę-półtorej (nie licząc przesiadek). Malta jest zajebista mimo swoich rozmiarów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Speeedy: to nie jest wygrywanie zycia, uwierz mi to prostsze niz Ci sie wydajd, a ten skrawek ladu to nie jest spelnienie marzen, a tym bardziej nazywanuen tego wygrywaniem zycia
  • Odpowiedz
@cnros: #!$%@? stary, pracuję w korpo, lubię swoją pracę, w zawodzie etc. ale... ZAZDROSZCZĘ CI, nie wrzucaj więcej takich fot bo się zamknę w sobie :D Powodzenia!

Ps. polecasz wyprawę na Maltę na tydzień w ramach urlopu? Jak tak to w jakie miejsce, żeby też skoczyć z klifu :P ?
  • Odpowiedz
@azurri: zalezy od lokalizacji i tego jak chcesz zyc. Luksus w Sliemie czy St Julians z dwoma pokojami i widokiem na morze moze wyniesc nawet 1200 jurkow, emigrole popsuli rynek wynajmu i przede wszystkim kupna. Mozna sie zamknac na jakims zadupiu i placic 1/3 tego, ale wtedy nie ma zycia. Nawet Bugibba czy inne Qawra w tej chwili jest drozsza o 50% niz jeszcze kilka lat temu. Nie ma za duzo
  • Odpowiedz
@wykopowypixel: najwyzszy klif to dingli, ale tam nie skacz. Najwyzszy jaki zaliczylem skaczac byl na blue grotto (musisz sie wspiac na taki jakby domek i odbic sie dosyc mocno) - ma to jakies 9m lacznie. Z malych to st peters pool - tak z 4 do 5m ale teraz duzo meduz tam.
  • Odpowiedz
@hasztag_andrzej: masz wyzej. Podsumowujac - trafic dobrej jakosci jedzdnie jest ciezko, koszty makaronow na miescie oscyluja kolo 10-13e. Jest tylko kilka nielicznych miejsc, gdzie rzeczywiscid placiisz za jakosc, zdecydowana wiekszosc to nic nie warte budy o mentalnosci Polakow z lat 90
  • Odpowiedz
@azurri: bez luksusow tak jak ja- mysle ze 1200e styknie. W tym miesci sie wynajem 1br gdzies w cdntrum zycia, 250e jedzenie, 100e miasto i jeszcze zostaje cos w kaburze w kszczedbosciach. Za 2br od 650 do nielimitowanego.
  • Odpowiedz
@wykopowypixel: prawie całe wybrzeże Malty to jest jeden wielki klif, a plaż tam jest mało (ale jest na pewno co najmniej jedna nudystów) i portów (np. La Valletta) - pewnie dlatego Niemcy ich nie podbili w czasie IIWŚ.
  • Odpowiedz
Na początku pracowałem w i-gamingu, teraz pracuję w firmie, która wprowadziła na rynek nową aplikację mobilną i nadzoruję pracę programistów we Włoszech - dodatkowo jestem odpowiedzialny za sprzedaż. Jednym zdaniem staram się żeby aplikacja była BARDZIEJ FRIENDLY ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Daedra: tak jak napisałem wyżej
  • Odpowiedz