Wpis z mikrobloga

316 737 - 106 = 316 631

Z @Cymerek i @kiwacz pojechaliśmy na OTR. Chyba to już "impreza" na stałe wpisana w kalendarz #rowerowykrakow. Na mocniejszej grupie tempo było zacne: 35.2km/h na 68km, mimo około 800m w górę. Dzięki temu udało się wyrwać KOMy pod Zamek w Korzkwi, co cieszy mnie pancernie, bo mocny segment zdobyty uciekając przed grupą.

Inna rzecz, która mnie cieszy, to... Właśnie wczoraj przekroczyłem 20 tys. km w tym roku. A jeszcze mamy 5 miesięcy do końca.

#100km (nr 68) #rowerowyrownik
Pobierz metaxy - 316 737 - 106 = 316 631

Z @Cymerek i @kiwacz pojechaliśmy na OTR. Chyba t...
źródło: comment_JKsvHZ7LO3k7cc9aHyQ79IT51qWdtDiM.jpg
  • 30
ile utrzymanie roweru rocznie?

@mati1990 w tym roku jak uda się 30 tys km to miej więcej:
- 3-4 kasety i łańcuchy po 180 zł za komplet,
- 3 komplety opon po 300 zł za komplet,
- około 10 dętek niech będzie za 100 zł, bo większość z Deca,
- 2 wkłady supportu za 100 zł sztuka,
- raz będzie trzeba wymienić zębatki korby, nie wiem ile, obstawiam koło 300-500 zł,
-
@metaxy: w czym tak fajnie łączysz kilka zdjęć w jedno ?

gratulacje za ilość pokonanych km. Moje marzenie to 10kkm na rok jednak mało realne już.

w czym tak fajnie łączysz kilka zdjęć w jedno ?


@Baczy: IrfanView

gratulacje za ilość pokonanych km


@Baczy: A podziękował.

Jakie opony polecasz


@Baczy: Zdecydowanie i nieodwołalnie Continental Grand Prix 4000S II 700x25

dlaczego całe koła wymieniasz


@Baczy: Bo jak komplet kół kosztuje 400zł, to mam gdzieś się męczyć. Piasty swoje przeżyją, obręcz trzeba wymienić, bo starta od hamowania. Przeplot + obręcz kosztuje tyle, że nie opyla się
@Baczy: Zawsze Shimano WH-R500. Dlaczego? Bo są dość pancerne, choć ciężkie, a tanie. Więc mogę je bez żalu wymianiać. A czasem wpadniesz w dobrą dziurę, porysujesz bokiem i idzie do śmieci.
Shimano WH-R500


@metaxy: A już myślałem że normalnie co bardziej zapaleni kolarze jeżdżą nim. na jakichś Fulcrumach 3 albo 5, a najlepiej to jeszcze stożki wysokie (na OTR widzę po zdjęciach sporo takie ma). Nieodwołanie liczy się łyda a nie koła za 2tysie.

obręcz trzeba wymienić, bo starta od hamowania


@metaxy: Główne zużycie kół to powierzchnia hamująca? Bo piasty to można chyba serwisować i serwisować. Co prawda obecnie nisza i
Nieodwołanie liczy się łyda a nie koła za 2tysie.


@shusty: Prawda. Sprzęt swoje daje, ale czasami zawartość portfela nie idzie w parze z zapałem do katowania nogi.

Główne zużycie kół to powierzchnia hamująca?


@shusty: Tak. Choć jak mówiłem - jak wpadniesz dobrze w dziurę, szyny, podłużną przerwę, to jest szansa, że porysujesz obręcz właśnie na powierzchni hamującej. I wtedy co hamowanie masz jak w pociągu i niszczy szybko klocki.
Tak. Choć jak mówiłem - jak wpadniesz dobrze w dziurę, szyny, podłużną przerwę, to jest szansa, że porysujesz obręcz właśnie na powierzchni hamującej. I wtedy co hamowanie masz jak w pociągu i niszczy szybko klocki.


@metaxy: To ja bym musiał nad wymianą już kilka razy myśleć chyba, bo porysowane mam w gravelu nieziemsko obręcze.