Wpis z mikrobloga

Polecam firmę @SilentiumPC ,kupiłam na morele m.in. chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 3 - niestety okazało się, że w wentylatorze piszczą cewki. Napisałam więc bezpośrednio do SilentiumPC (z pominięciem morele). Bezproblemowo i bezpłatnie wysłali mi nowy, niepiszczący wentylatorek i to już na drugi dzień :) w tym samym zamówieniu z moreli miałam niestety też problem z zasilaczem Corsair, zwróciłam go i w nagrodę za świetny serwis wybrałam zasilacz z SilentiumPC (Supremo M2 550W Gold). Tak się zyskuje klientów ʕʔ
#pcmasterrace #silentiumpc #komputery
  • 17
  • Odpowiedz
@emka07: Nawet nie widziałem, że mają tu konto. Ale chyba martwe od dawna ( ͡° ʖ̯ ͡°) Zamierzam kupić chłodzenie i obudowę tej firmy, dajesz kolejny powód aby nie zmieniać decyzji :D
  • Odpowiedz
@hopin8krzys: 2 tygodnie temu byli ostatnio aktywni. Ja mam od nich obudowę, wentylatory, chłodzenie procesora, a niebawem również zasilacz. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Odpowiedz
Wszystkim bardzo dziękujemy za miłe słowa. Taki feedback daje nam więcej siły do działania :) Obiecujemy, że na Wykop będziemy częściej zaglądać :)
  • Odpowiedz
@SilentiumPC: Mam wasza obudowe m40 gdzies od 2 lat nawet teraz za cholere nie wiem jak powinienem podlaczyc wiatraki (sa 2x 2 pin meskie wychodzace z jednego wiatraka i co z nimi powinienem zrobic podlaczyc do 2/3 pin zenskich fan1 i fan 2? czy mam kupic przejsciowke jakas zeby podlaczyc pin 2x2 pin meskie do plyty glownej? I ten zaspawany front fan nigdy sie nie krecil i kabel leci do gory
  • Odpowiedz
@corinarh: Wentylatory podłączasz pod wyjścia z kanałów z kontrolera obrotów. Co masz dokładnie na myśli w sprawie tego "zaspawanego front fana"? Może po prostu nie podłączyłeś do prądu całego kontrolera obrotów? Tam jest wtyczka molex do podpięcia. Na tym zdjęciu widać jak wentylatory są podłączone do kontrolera: https://www.silentiumpc.com/wp-content/uploads/2012/10/spc_gladius_m40_pure_black_11.jpg Powinno to być seryjnie podłączone, chyba że ktoś odłączył...

Co do kieszeń na dyski: napisz proszę w tej sprawie na support@silentiumpc.com, może coś
  • Odpowiedz
@SilentiumPC: Wydaje mi sie podlaczylem raczej wszystko ok, ale po naprawie plyty glownej z gwarancji nie mam zlacza do USB 3.0, czy to oznacza ze dlatego nie dzialaja te wiatraki? Na gorze obudowy usb 3.0 nie dziala, 2.0 dzialaja. Aha molexa z obudowy podlaczylem z jednej strony od molexa z zasilacza (nie wiem czemu go nie podlaczylem wczesniej) i dalej nie dziala zadne z powyzszych. Chyba nie trzeba jeszcze dokupywac przejsciowki
  • Odpowiedz
@corinarh: Jeśli chodzi o USB 3.0, to na tym zdjęciu to złącze jest po prostu wycięte - w sensie nie ma wyprowadzeń (powinno być ono tuż obok włącznika i resetu). Jeśli chodzi o wiatraki, to wygląda to tak: podłączasz za pomocą molexa zasilanie do kontrolera. Wentylatory w obudowie powinny być podłączone do kontrolera, ale jeśli ktoś je odłączył, to musisz je ponownie podłączyć. Odkręcając drugą ściankę obudowy (tą na tyle płyty
  • Odpowiedz