Wpis z mikrobloga

@HitmaNeK_: masz może to zdjęcie czarno-białe z powstańcem w większej rozdzielczości, full hd najlepiej? może być nawet surowe (a nawet lepiej), poleciałoby na tapetę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
BTW: Jakby ktoś wiedział kim jest osoba ze zdjęcia (kombatant) to dajcie znać. Była z nim razem ekipa filmowa więc niedługo może być jakiś film z tego miejsca z nim.
  • Odpowiedz
@joyko:

Po raz pierwszy w historii rocznic wybuchu Powstania Warszawskiego, powstańcy jasno i zdecydowanie dali znać, że nie życzą sobie jego upolityczniania i marszów faszyzującej młodzieży

Po raz pierwszy w historii obchody były tak bardzo upolitycznione i licznie obchodzone przez faszyzującą młodzież

Główny marsz odbył się pod znakami neonazistowskiego krzyża celtyckiego i neofaszystowskiej falangi. Rzecznik organizatora (ONR) tuż przed obchodami wstawił na swój profil zdjęcie słynnego oficera SS

Tuż po Godzinie
  • Odpowiedz
@pabel: Powiem Ci że na miejscu fajnie to buduje napięcie, czerwony dym ładnie prezentuje się z flagami. Organizatorzy też spoko, bo widziałem kilkanaście osób ze szczotami więc zakładam, że chwilę po tym to posprzątali.
  • Odpowiedz
@joyko:
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1625387651124023&id=100009584117053

Pomysł marszu ONR zaskoczył środowisko powstańców warszawskich. - Po raz pierwszy słyszę, że taki marsz jest organizowany. Ciężko nam się do tego odnieść. - powiedział Prezes Okręgu Warszawa Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Stanisław Krakowski. - Czy my w jakis sposób możemy cos z tym zrobić? Niestety, nic na to nie poradzimy. Pozostaje nam ubolewac nad takim pomysłem - dodaje Eugeniusz Tyrański, wiceprezes Związku Powstańców Warszawskich.


ale ja rozumiem,
  • Odpowiedz
@poote: @JGK7: wydaje mi się, że ma to taki sens jak np. odpalenie znicza na 1 listopada
jaki jest w tym sens? to jest chyba kwestia symboliki palącego się ognia jako formy okazania pamięci, uczczenia itp.
odpalanie ogni jest mocno powiązane z ludzką duchowością
odpalanie płomieni na grobach, odpalanie sztucznych ogni na sylwestra, świeczki w oknie, symbolem żydowskiej Chanuki jest świecznik (na którym każdego dnia święta odpala się kolejny płomień),
s.....2 - @poote: @JGK7: wydaje mi się, że ma to taki sens jak np. odpalenie znicza n...

źródło: comment_vii1AgJA35whUnKXaEKrGLs2ZXE3ZRFH.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@LooZ: o #!$%@? co za debil, typowe warszaFskie pseudokibolowskie #!$%@? mózgowe
za rok przyjeżdżam z kumplami i o godzinie 17 zaczynam defekować na warszaFskie ulice bo cytując #!$%@? łeb @LooZ

Bo tak się nam #!$%@? podoba.
  • Odpowiedz
@HitmaNeK_: Pytanie z innej beczki od osoby która kompletnie nie utożsamia się z Powstaniem warszawskim (Kraków here), dlaczego nie mówi się równie głośno chociażby o operacji ostra brama i całej akcji burza która powstanie warszawskie było tylko częścią... zawsze mnie to irytowało, Polska to nie tylko warszawka, honorujcie wszystkich AKowców oddajacych wtedy zycie na terenie calego kraju a nie tylko powstańców warszawskich, bo to wygląda jak przykra stołeczna propaganda spopularozywana przez
  • Odpowiedz