Wpis z mikrobloga

@banannq: kolega kiedyś zrobił sobie z latarki pilot (tj zamontował diodę IR) do telewizora ze zmiennym natężeniem wiązki. Mógł zatem gasić telewizory z 30 metrów lub z bliska całe ściany (regulacja natężenia polegała na zwiększeniu kąta) np w supermarketach. Nasza główna rozrywka na pierwszym roku studiów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@Kajetan8: pomijajac ze nie wierze w historie z tego zdjecia za bardzo, inne techniczne trudnosci odlozywszy na bok, to napisales bzdure. Mam propozycje: wez telefon, kawalek szyby i pilota do tv. Wlacz aparat w telefonie, skieruj pilota przez szybe w obiektyw aparatu, nacisnij jakikolwiek przycisk i pochwal sie wynikiem eksperymentu. Ew. wersja dla ubogich z pewnym uproszczeniem: wystaw twarz do slonca przez szybe. Grzeje podczerwien?
pozdrawiam :)
  • Odpowiedz
  • 0
@bluehawaii91: troche pomieszales, bo tu chodzi o konkretny sygnal w pasmie IR, wiec predzej zmiana czestotliwosci niz jakiegos natezenia. Nie do konca ogarniam, ale bawilem sie kiedys emulacja i chwytaniem kodow IR, i wiem ze to nie az takie proste, ale mozliwe. Pomijajac to, ze dzis lepsze samsungi maja wbudowany soft emulujacy piloty i diode ir, kiedys jak takich bajerow nie bylo, mozna bylo robic pilota z telefonow z irda,
  • Odpowiedz
@banannq: masz rację. Różne rodzaje szkła maja różną przepuszczalność promieniowania elektromagnetycznego w zależności od długości fali. A pilot tv operuje na bliskiej podczerwieni, więc większość typowych szyb powinno je przypuszczać.
  • Odpowiedz