Wpis z mikrobloga

Mirki z #remontujzwykopem mam problem. Musze zamontować umywalkę z szafką (wiszące). W tym celu wykonałem odpowiednie otwory w gresie (nie było łatwo) no i przystąpiłem do wiercenia i montażu kołków (rozporowe 10x100). Dwa otwory (po prawej stronie) poszły super, tzn materiał był na całej długości otworu. Niestety otwór górny po lewej wyglądała tak że przewierciłem jakieś 2-3cm i wiertło mi wpadło do środka ( tzn że trafiłem na jakąś mega pustkę, prawie 20cm głębokości). Otwór dolny podobnie, ale na sam koniec trafiłem znów na jakieś 2cm materiału. Nie ma szans żeby te 2 otwory mi utrzymały szafkę i tu pytanie: jak to zrobić? Myślałem żeby czymś to wypełnić i zastosować kotwy chemiczne, tylko nie za bardzo wiem czym to wypełnić przez otwór 10mm. Nie chcę wlewać jakiegoś betonu bo to będzie schło wieczność. Poradźcie coś.
  • 16
@goferek: Nie dodałem, że materiał to silikat, i ta dziura tak nie wygląda (przynajmniej ta górna). Tam jest po prostu pusta przestrzeń (nie potrafię oszacować jak duża) i ten kołek nie będzie miał się o co oprzeć, żeby zaczął się rozszerzać.
@Bialy_Mis: wykonałem (w profesjonalnym programie graficznym) rysunek poglądowy. Kwestia taka jak wspominałem, że kołek rozporowy nie ma gdzie się rozeprzeć.
@JusTQL: myślałem o tym, ale tak jak widać na rysunku, przestrzeń tam jest znaczna i żeby ten ładunek klejowo coś złapał, to musiałbym go tam wlać od cholery. Stąd pytanie czym można to wypełnić wcześniej, żeby potem znów zrobić otwór i zastosować kotwę chemiczną?
@boberek: jw.
ladzik - @Bialy_Mis: wykonałem (w profesjonalnym programie graficznym) rysunek pogląd...

źródło: comment_a7V1x2mAkBJQwbXKRtpkcw8HZzubESQK.jpg

Pobierz
@boberek: odejdzie razem ze ścianą i płytką? :) Skoro tak to może faktycznie wystarczy sam klej, tylko martwi mnie, że na tych 4 kołkach będzie wisiało stale te 70kg + okazjonalnie jak ktoś się oprze o tą umywalkę, to dodatkowe 20-30kg.
@ladzik: > odejdzie razem ze ścianą i płytką? :) Skoro tak to może faktycznie wystarczy sam klej, tylko martwi mnie, że na tych 4 kołkach będzie wisiało stale te 70kg + okazjonalnie jak ktoś się oprze o tą umywalkę, to dodatkowe 20-30kg.

a jak ktos pomyli umywalke z klopem i zechce usiasc i klocka postawic?