Wpis z mikrobloga

Kocham South Park. Kocham tę wolność i bezkompromisowość. Kocham to, że żadna grupa społeczna, żadna religia, żaden celebryta nie może czuć się bezpieczny. Kocham to połączenie ordynarnego humoru z inteligentnymi podtekstami i satyrą społeczną. Oczywiście znałem wcześniej całą ideę tego serialu, znałem najpopularniejsze żarty i w ogóle, ale jakoś nie mogłem się przemóc by zacząć oglądać całe odcinki. W ciągu ostatniego tygodnia połknąłem 2 sezony (szósty i siódmy, zacząłem od środka, bo podobno te pierwsze są słabe) i często po prostu wybuchałem śmiechem. Tego naprawdę nie da się porównać do Family Guya, choć pewnie w świadomości niektórych to te "dwie bajki w których się przeklina". Humor jest na zupełnie innym poziomie i japa mi się cieszy na świadomość, że przede mną jeszcze 17 sezonów. :D

#southpark #seriale
  • 34
@dunkey: nigdy nie rozumiałem South Parku. dla mnie była to "bajka w której się przeklina" i nie widziałem tam drugiego dna. ot wygarnianie wszystkiego, co bolało autorów w danym momencie.

za to ich film, Orgazmo, polecam każdemu ( )
@dunkey: Też ostatnio wróciłem do oglądania, aktualnie sezon 8 i co odcinek to jest beka z czegoś innego, indianie którzy budują kasyna i niszczą miasta białych, imigrancji z przyszłości zabierający pracę, beka z żydów, religii aktorów i celebrytów na okrągło, rasizm, no #!$%@? geniusz. A i tak odcinek z Jenifer Lopez do tej pory najlepszy xD
@kashel: w SP nie ma jakiejś linii fabularnej, więc można oglądać od dowolnego momentu. Ja tych pierwszych sezonów nie widziałem, więc się nie wypowiem na temat ich jakości, ale pewnie w końcu je nadrobię.
@komar251: Ale dlaczego nie? Ja zacząłem od szóstego sezonu i pewnie obejrzę też sezony wstecz. Tutaj nie ma wymogów, bo jak znasz postaci i generalny zarys serialu,to możesz oglądać bez obaw który sezon chcesz, nie pobubisz się.

@Mordeusz: Dzięki! Na pewno obejrzę. :)
@dunkey: Znam na pamięć wszystkie odcinki, obejrzałem je tyle razy (może oprócz ostatnich 2-3 sezonów), że jak ktoś rzuci anegdotą to czasami potrafię podać numer i tytuł odcinka :/

Zdecydowanie najlepsza animowana rzecz jaka powstała. I jak na moje powinno się oglądać od 1 odcinka 1 sezonu - tylko wtedy można zobaczyć jaką zajebistą postacią był Chef, jakie #!$%@? pomysły mieli twórcy i jakiego postępu dokonali chociażby w animacji. Zaczynając od
@Elaviart: @dunkey: Też wszystkie odcinki obejrzałem wielokrotnie, najlepsza rzecz do oglądania jaka kiedykolwiek powstała :) Ja zawsze polecam początkującym oglądać od 3 sezonu. Jak dla mnie jedynie 2 początkowe się mocniej zestarzały, nie znaczy, że są słabe, ale lepiej je obejrzeć później, gdy już wciągniesz się w South Park, gdy poczujesz klimat, bo te początkowe mogą trochę odpychać nowych widzów nie znających realiów serialu.

Za to 3 już wypada świetnie,
@dunkey South Park to zdecydowanie najlepszy serial animowany jaki oglądałem. Często przy okazji posiłku czy przed zaśnięciem puszczam sobie losowy odcinek i mam radochę ( ͡° ͜ʖ ͡°)