Wpis z mikrobloga

Mirki, planuje zakup auta i obmyślam strategię ubezpieczenia ( ͡° ͜ʖ ͡°), a, że mam możliwość zarejestrować i ubezpieczyć w Niemczech na przebywającą tam legalnie, pracującą itd. osobę, a doczytać nigdzie wprost nie mogę to pytam niezawodnego mirko- jakie są korzyści, koszta, wady posiadania auta z blachami naszych zachodnich sąsiadów? Robił ktoś może podobnie?

#ubezpeczenia #oc #motoryzacja no i #prawo - tu mogę zostać zbesztany, ale w końcu to prawnie uregulowane jest posiadanie auta i może ktoś podrzuci ciekawy pomysł.
  • 9
wady posiadania auta z blachami naszych zachodnich sąsiadów?


@lifeontheline: jak dobre auto to najpewniej dosyć szybko Ci je ukradną. Poza tym, z tego co pamiętam są umowy międzynarodowe że taka polisa działa normalnie w Polsce. Reszta pytań raczej do ubezpieczyciela
@Adams_GA: Działa normalnie na pewno, bo przecież niemieckie auto może jeździć po polskich drogach.
@Jendrol: Słyszałem nie raz, że w ogóle nie przychodzą? Za jakiś czas dopiero ma przejść w sejmie ustawa czy jakaś umowa, że będą w normalnych terminach przychodzić?
@tsset: A to niby z jakiej racji? Nawet jeśli będę to przecież nic nie zrobią jesli bede jeżdżę przepisowo.
@wsxx: Własnie tak słyszałem, że o wiele szybciej
@lifeontheline:
wierz, że zrobią, zawsze jest ustawka pod kombinowanie, nawet jak będziesz jeździł przepisowo.
Policjant jak ma wyrobić złapanych po procencie, to jedzie w boczną drogę i wyłapuje tych którzy jadą idealnie przepisowao
@lifeontheline Salon czy tam komis może zrobić to za Ciebie na życzenie. Warto o to zapytać. Rejestracja powinna się zmieścić w 80euro. Gorzej z ubezpieczeniem tutaj chyba min. 100 Ręki sobie nie dam uciąć za ten cennik xd