Wpis z mikrobloga

Hej Mireczki z #lodz a lepiej z #gorna a najlepiej jeszcze związane z tagiem #psy. Moje maleństwo potrzebuje pomocy. Pomocy w postaci ok 250 ml psiej krwi. Mafi potrzebuje mieć przetoczoną krew, ma dosyć poważną anemię. Pani wet powiedziała, że najlepiej by było, gdybym znalazła pośród moich znajomych kogoś z dużym piesełem (>30kg) jednak nie mam nikogo takiego. Jeśli wśród Was jest jakiś Mirek z dobrym sercem i dużym pieskiem, byłabym dozgonnie zobowiązana. Z racji tego, że mieszkam na górnej, najwygodniej by było, gdyby był to ktoś stąd. Jednak wiadomo, nie pogardzę też inną łódzką lokalizacją. Z gory dziękuję za odzew, lub choćby plusa ( #zebroplusy ) zeby dotarło do większej ilości osób.
Pobierz Vilyen - Hej Mireczki z #lodz a lepiej z #gorna a najlepiej jeszcze związane z tagiem...
źródło: comment_dSuQcKeo89bcBgZy5vFlKMex3hBeMWoS.jpg
  • 9
@smaleckg: Hej. Owszem Mają;) jednak, cytując moją wet i mądry artykuł z neta: "Obecność na erytrocytach psów alloantygenów i brak obecności w surowicy alloprzeciwciał powoduje, że pierwsze przetoczenie krwi nie wymaga oznaczenia grup krwi dawcy i biorcy".

@JanuszChamie: No szkoda bardzo:( ale dziękuję za dobre chęci:)
@Jakr: u każdego weta. Z tego co się dowiedziałam, wystarczy mieć taki specjalny worek na krew (podejrzewam, że też jest u każdego weta). Z tego, co mówiła moja wet, po pobraniu można tę krew dowolnie transportować, byle by była np w lodówce turystycznej.

Dawcą może zostać każdy pies, spełniający następujące warunki:
zdrowy;
waga, co najmniej 26 kg;
wiek pomiędzy 10 miesięcy - 7 lat;
regularnie odrobaczany, szczepiony przeciwko chorobom zakaźnym oraz