Wpis z mikrobloga

Cześć Wykopki :) Wklejam Mickiewiczową wersję opisu gry, jako że teaser nie wyjaśniał wszystkiego, a angielskiego postu niektórzy mogli nie zrozumieć.

Czym jest RAINFALL?

RAINFALL to nowoczesne podejście do klasycznych, przygodowych gier video, gdzie wszystkie twoje decyzje mają znaczenie. No dobra, nie wszystkie. Większość.
Nie no, naprawdę. Nie można tak zrobić żeby WSZYSTKIE wybory miały duże znaczenie dla fabuły. Na serio.
Ekhm... Tak czy inaczej...

Fabuła:
Trzecia operacja aktualnego zespołu Agencji Do Spraw Nadnaturalnych - ADSN (skrót w angielskim wygląda lepiej, cholibka) okazała się najbardziej niebezpieczną i trudną ze wszystkich, które do tej pory przeprowadzili.

Przejmij kontrolę nad Alanem Reedem - jedną trzecią wspomnianej wyżej agencji i zbadaj tajemniczą wioskę, w której bez przerwy, przez kilka tygodni... pada deszcz. Możliwa powódź nie jest jednak jedyną rzeczą, która powinna zmotywować Cię do działania i podejmowania dobrych wyborów - w wiosce osiedlili się niedawno niebezpieczni złoczyńcy. Nikt nie wie dlaczego przyszli i czego chcą.

Czy zdołasz uratować ludzi przed zbliżającą się powodzią? Czy będą warci uratowania? Czy będziesz chciał ich uratować?

To ty zdecyzujesz.

Rozgrywka:

[Tutaj przewinę trochę dalej, bo to nie jest aż tak ważne... bup pip pip... przewinięte.]

Rozgrywkę można porównać do The Walking Dead (głównie sezon 1) od TellTale oraz To The Moon (grafiką przypomina drugą grę (pixel art), a rozgrywką i klimatem tą pierwszą).
Gra jest tak skonstruowana, żebyś nigdy się nie nudził. Scenariusz zawsze będzie trzymał Cię w napięciu.

Ficzery:
- system wyborów i konsekwencji, (który przetestowałem w The Time Travelerze, mojej poprzedniej grze).
- dużo zagadek
- minigry
- różne zakończenia zależne od twoich wyborów
- znajdźki

[demo będzie opublikowane wraz z rozpoczęciem kampanii na Kickstarterze]

--------

Pisanie na Wykopie po polsku to dla mnie prawdziwa przyjemność :D Nie macie pojęcia jak bardzo tęsknie za pisaniem w moim "natywnym languagu" :P Oczekujcie ode mnie więcej postów... może trochę krótszych od tego.

#mrey #gry #gryniezalezne #indiegames #pixelart #indiegamedev #indie #gamedev
MRey - Cześć Wykopki :) Wklejam Mickiewiczową wersję opisu gry, jako że teaser nie wy...

źródło: comment_i6lfbeR0x4HeKBXQXTYcJQjtE2IdbfJT.jpg

Pobierz
  • 6
@Asterling: Pomysł nie jest zły, ale aktualnie pracuję z tym co mam :P Jeśli uda mi się zebrać dość funduszy na Kickstarterze to może uda mi się bardziej upodobnić grafikę/klimat to czegoś takiego.
@Asterling: Gemini Rue ma świetny klimat, już samo menu robi wrażenie, ogólnie bardzo podobają mi się motywy deszczu w grach i prawdę mówiąc też chętnie zobaczyłbym coś nowego w ten deseń :)