Wpis z mikrobloga

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć co jest lepsze:
- 25-30 minut biegania z samego rana koło godziny 5, na czczo
- 30-45 minut biegania na sam koniec dnia koło godziny 21
Celem jest zrzucenie paru zbędnych kilogramów. Wiem, że najlepiej trenować długo z małą intensywnością ale mam tylko takie dwie opcje. Ktoś poratuje radą?
Jest sens sotsować BCA?
#bieganie #odchudzanie
  • 19
@LordOfTheBananas: Ćwiczenie z ciężarami nie spala tłuszczu bo to często wysiłek beztlenowy - aby spalić tłuszcz trzeba umiarkowanego i długotrwałego wysiłku - takiego który najpierw zużyje zapas glikogenu z wątroby, a potem zacznie dopiero palić tłuszcz
Ćwiczenie z ciężarami nie spala tłuszczu bo to często wysiłek beztlenowy - aby spalić tłuszcz trzeba umiarkowanego i długotrwałego wysiłku - takiego który najpierw zużyje zapas glikogenu z wątroby, a potem zacznie dopiero palić tłuszcz


@McGravier: Bo ćwiczenie siłowe nie mają spalić tłuszczu tylko dać organizmowi bodziec do utrzymania mięśni. Tłuszcz spalamy poprzez dostarczenie organizmowi mniej kcal niż potrzebuje - spalamy więc tłuszcz prawie cały czas i dbamy tylko o to
@toworel: 25-30min... biorac pod uwage ze zaczynasz, zrobisz swinskim truchtem 4km to nie ma sensu zbytnio.
Ani sie dobrze nie rozgrzejesz, ani na dobrym pulapie nie popracujesz, a juz trzeba sie zwijac bo zegarek goni.
Rano zrob sobie w ciagu tych 25-30min jakies cwiczenia, ewentualnie hiit, tylko to jest #!$%@? sprawa dla poczatkujacego, bardziej ze wzgledow psychicznych.

A wieczorem idz na trase na te 45minut.

Czy rano czy wieczorem, nie ma
@toworel: Biegaj wtedy kiedy będziesz biec dłużej, długość treningu spowoduje że będziesz miał lepszą wydolność. Nic nie bierz, nic nie potrzebujesz do takiego spokojnego biegania, BCAA nie jest też potrzebne, wszystko zrobisz odpowiednim odżywianiem.

Biegając spalisz zarówno tłuszcz jak i mięśnie.


@LordOfTheBananas: Tak, a ultramaratoniści robiący po 70-80km tygodniowo biegają siłą woli bo już dawno mają wypalone mieśnie.

@McGravier: Niestety nie masz racji, treningi cardio są złe na palenie
Jak sensowne wydaje Ci się walczenie o np. 30 tysięcy PLNów z muskulaturą Arnolda która Cię spowalnia?


@cmhqwidget: Bezsensowne, dlatego organizm sam pozbywa się mięśni które w maratonie nie są przydatne. Sprowadza się to do tego co napisałem na początku - bieganie spala zarówno tłuszcz jak i mięśnie. Efekt jest taki że wygląda się suchoklates ze zdjęcia wyżej.
@LordOfTheBananas: On po prostu nie ćwiczy wszystkich mieśni, czy według Ciebie ma mniej mięśni niż człowiek który nie ćwiczy na siłowni? Bo na moje to on tutaj ma procent tłuszczu rzędu 5% a nie ubytek mięśni. Powielasz brednie w temacie. Organizm pali mięśnie tylko w przypadku deficytu kalorycznego na dużym poziomie. Żaden sportowiec nie pozwoliłby sobie na ubytek mięśni które walczą o nagrodę. Jestem pewien że sporo by chciało mieć takie
czy według Ciebie ma mniej mięśni niż człowiek który nie ćwiczy na siłowni?


@cmhqwidget: Jeśli masz na myśli masę mięśniową to oczywiście że u niego jest mniejsza niż u człowieka ćwiczącego regularnie na siłowni.

Organizm pali mięśnie tylko w przypadku deficytu kalorycznego na dużym poziomie.

Nie twierdziłem przecież że jest inaczej.

Powielasz brednie w temacie.

Sam opowiadasz brednie twierdząc że długotrwałe cardio nie wpływa na palenie mięśni, było nawet znalezisko bardzo