Wpis z mikrobloga

W jaki sposób followers #braun i #michalkiewicz daje mi oręż do ręki... nawet nie wiedziałem o tym artykule:

http://www.rp.pl/artykul/653649-Pozew-przeciw-Polsce-.html

Przedstawiciele HEART nie skontaktowali się jeszcze z Żydami w Polsce. – Dla nas sprawa jest prosta. Prawo własności jest święte. Jeżeli żyją właściciele lub ich spadkobiercy, to aktywa należy zwrócić. I nie dotyczy to tylko Żydów, ale przede wszystkim Polaków, których Niemcy i komuniści ograbili z własności – powiedział „Rz" Piotr Kadlcik, szef Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Polsce.

Druga część projektu zakłada skompletowanie pełnej listy żydowskiej własności w Europie Wschodniej. Także tej, której właściciele zostali zamordowani lub zmarli, nie zostawiając spadkobierców. Zgodnie z prawem mienie takie przechodzi na własność państwa.


http://www.wykop.pl/link/3290865/michalkiewicz-zydzi-sztorcuja-polakow-i-czekaja-na-besztanie-kosciola-w-polsce/#comment-38328003

Dużo #zydzi i #historia #polska

trochę #ekonomia i #prawo

Znów wołam (mam nadzieję że nie będę się Wam tak naprzykrzał w przyszłości):
@Oak_ @ediz4 i @GeraltRedhammer
  • 6
@olek-grom-5: No fajnie, ale przecież tam jasno stoi że problemem jest właśnie zwrot mienia podlegającego dziedziczeniu (votum separatum pana Sultanika stoi niejako w kontraście). A Braun i jemu podobni od lat powtarzają że to wszystko hucpa i nieuzasadnione żądania. Nie sądzisz że takie napuszczanie na siebie dwóch narodów pod nieprawdziwym pretekstem jest "trochę" nie fair?
@bygsyti:
No właśnie, że nie tylko, bo nieco wyżej w tym samym artykule:

stanowisko Warszawy pozostaje niezmienne. – Nie stosujemy kryterium rasy, lecz obywatelstwa. Jeżeli właściciele byli obywatelami II RP i zmarli bezpotomnie, ich mienie przechodzi na rzecz Polski, a nie Izraela czy grup żydowskich z USA – powiedział „Rz" dyplomata.Nie zgadza się z tym Kalman Sultanik, wiceprezes Światowego Kongresu Żydów. – Ci ludzie nie zostali zgładzeni za to, że byli
@olek-grom-5:

Co widać, a czego nie widać...

Najpierw skompletowana zostanie baza danych wszystkich roszczeń zgłaszanych przez żyjących właścicieli nieruchomości bądź ich spadkobierców. Czyli ludzi, którzy i tak byliby beneficjantami przygotowywanej od lat, i cały czas odkładanej, polskiej ustawy reprywatyzacyjnej.


Braun i jego fani od lat wypowiadają się tonem jakoby spadkobiercy mieli pozałatwiane sprawy... A tak zwana wolna Polska istnieje od około 26 lat. Sorry, ale tak Żydzi, jak i goje mają
@bygsyti: Tak, jasne, HEART działa na rzecz wszystkich pokrzywdzonych spadkobierców i organizacje takie jak WJRO nie mają znaczenia, ale jak to się u nas mówi: "lepiej dmuchać na zimne" i dopóki Żydzi nie odetną się od tematu "heirless property", dopóty takie osoby jak S. Michalkiewicz czy G. Braun będą o tym głośno mówić.