Wpis z mikrobloga

Ogółem to od wczoraj zacząłem się bawić pythonem. Używam code academy.
W każdym bądź razie napisałem kod, troszkę za rączke ale też postanowiłem sobie go "zoptymalizować" po swojemu.

Czy da się jeszcze więcej z tego wycisnać (skrócić)?

original = raw_input('Enter a word:')
original = original.lower()
if len(original) > 0 and original.isalpha():
print original[1:len(original)] + original[0] + "ay"
else:
print "error"

#python
  • 11
@erse: w sumie jak planujesz się coś bawić dalej w pythonie, to podpowiem że pusty string, zero, pusta tablica, generalnie puste struktury są traktowane jako False, więc nie musisz sprawdzać żadnej z nich długości ;) len() generalnie rzadko pewnie będziesz używać ;)
@wiewior_s: ja muszę jeszcze załapać całą tą koncepcje "true" "false" i tak dalej. Nawet nie wiesz jaką mi radość sprawiło to że ten krótki kod co napisałem działa bez zarzutu, a za #!$%@? czasem nie rozumiem co wpisuje a działa xD
@erse: rozumiem że nie tyle uczysz się pythona co programowania i zacząłeś od pythona? :P codecademy ładnie Cie w pythona wprowadzi, ale dobrze żebyś znał różnicę między chociażby typami danych (pomimo tego że w pythonie się ich jawnie nie podaje) :) python to zdecydowanie najfajnieszy język w jakim było mi dane pracować, ale nie jestem przekonany czy jest dobry do nauki programowania :P
@wiewior_s: Jak masz jakieś dobre źródła czy tytuły książek to z chęcią przyjmę. Ja jakoś nie patrze na to czy dobry czy nie dobry. Z tego co czytałem dosyć łatwo go załapać i to było dla mnie kwestią pierwszorzędną. Powoli mały kroczkami jakoś się przebije
@erse: nie mam i nie używałem żadnych książek;) do podstaw wystarczy codecademy + dokumentacja, programować się nauczysz pisząc pisząc i pisząc, a jakość kodu poprawisz wrzucając swój kod choćby tutaj na review ;) powodzonka :)