Wpis z mikrobloga

Drogie Mirki, odbieram niedługo mieszkanie od dewelopera (stan surowy). Na co zwracać szczególną uwagę przy odbiorze? Słyszałem o tym, czy uchylone okna i drzwi się nie otwierają, o spadku na balkonie, ale co jeszcze? Nie doradzajcie brania firmy bo biorę to pod uwagę :)
#budownictwo #architektura #wnetrza (sorry za tagi jeśli mnie poniosło)
  • 26
@kemping: długą łatą alebo poziomicą sprawdzisz, sam to przerabiałem w zeszłym roku no i kąty równie ważne, gładz służy tylko do tego zeby wizualnie pięknie wyglądalo, ale jak nie ma prostych kątów to juz lipa sie robi
@kemping: w jakim mieście ten odbiór?;p jak Poznań to mogę pomóc ;)
generalnie pracowałem 1,5 roku u developera i przeszedłem pewnie z 200 odbiorów, powiem Ci ze o wałkach które się kroją, można by napisać z 2 książki :D w zasadzie sam nie jesteś w stanie wszystkiego zauważyć jak nie jesteś z branży - niestety :/
@kemping: tynki masz już na gotowo? Jak tak to idź z jakaś mocniejszą latarką w nocy i poświeć po ścianie przykładając latarkę równolegle do ściany. W dzień wszystkie tynki wyglądają na ładne (bo światło pada prostopadle) a w nocy przy świetle wyłażą wszelkie niedoróbki.
@bohun89 Kraków, ale myślę że walki wszędzie takie same, wiec możesz napisać co nieco:)

@barbapapa nie mam jak przed odbiorem kluczy iść w nocy, biuro budowy czynne w dzień tylko, odbieram tez w dzień, ewentualnie mogę się dochodzić później z gwarancja
@kemping: Generalnie najważniejsze rzeczy to:
- drzwi, polecam "test kartki" wkładasz kartkę w różnych miejscach - zamykasz i próbujesz wyciągnąć, jak nie ma żadnego oporu - to futryna jest #!$%@?, jak otworzysz drzwi do kąta 45 - nie mogą się zamykać, oprócz tego oczywiście okleina, wizjer, zamki, pionowość itd - oczywiste sprawy
- ilość wszystkich punktów świetlnych, gniazdek itd, oraz ich lokalizacja, najlepiej wszystkie sprawdzić próbnikiem czy jest napięcie, dodatkowo różnicówka
@kemping: i pamiętaj, daj sobie czas, nie mogą na Tobie wywierać presji czasu - kupujesz chatę za grube tysiące i oni są jak dupa od srania, mają tam czekać aż sobie wszystko sprawdzisz, oczywiście wszystko notuj i niezgodności wpisuj w protokół. Z ciekawości, na jaką literę się zaczyna i kończy nazwa dewelopera? nie musisz podawać całej nazwy, ale przeszła mi śmieszna myśl przez głowę :D
Najważniejsze okna napiszę raz jeszcze, tam
@kemping: ok, czyli nie trafiłeś na mojego byłego pracodawcę ;) no cóż - powodzenia, samemu będzie Ci ciężko, ale walcz, wypisz sobie na kartkę i punktuj, leć krok po kroku (mówię zupełnie poważnie, jak ja robię takie profesjonalne przeglądy za kasę to też tak robię ;))
@bohun89 wiem, że przy wydatku kilkaset tysięcy na mieszkanie 200-300 zł na firmę to nic, ale serio liczę każdy grosz, wiec liczę, że ogarnę. Biorę znajomego, który coś tam się zna ale chciałem tez zaczerpnąć wiedzy. Dzięki za pomoc!
@kemping: o gurwa :D przezyles negocjacje z Lucynką :)

p.s w dom budzie ztcw na stropach sa filigrany ktore lubia sie rysowac, oraz sporo elementow zrobione z prefbrykatow