Wpis z mikrobloga

@Lordzio: @PepeCH3OH: To powiedz mi mistrzu jak zasygnalizujesz skręt w lewo, skoro jazdę prosto sygnalizujesz lewym kierunkowskazem.

On Wystawi rękę przez okno ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I wyjaśnienie tej całej gównoburzy :

Znaki pokazujące przebieg drogi z pierwszeństwem NIE mają jakiegokolwiek powiązania z obowiązkiem lub brakiem konieczności sygnalizowania zamierzonych manewrów. One wskazują przebieg drogi głównej.

Zgodnie z kodeksem Art. 22 p.5 należy sygnalizować zawczasu i
@HDMI: Podobna sytuacja - Wrocław, skrzyżowanie Nowowiejskiej i Piastowskiej, tylko do tego wszystkiego dołączają tramwaje, piesi i rowerzyści (ścieżka rowerowa). Poruszałam się tamtędy wszystkimi środkami transportu. Poniższy obrazek przedstawia sytuację, która przytrafiła mi się, kiedy szłam pieszo (czerwona kropka). Zatrzymałam się przed przejściem dla pieszych. Pana jadącego ul. Piastowską od strony Grunwaldu widziałam z daleka, włączył kierunkowskaz, więc byłam przekonana, że skręca w prawo i ruszyłam przed siebie. Byłam już na
wrednakasia - @HDMI: Podobna sytuacja - Wrocław, skrzyżowanie Nowowiejskiej i Piastow...

źródło: comment_HQq0OjrKCjSW8DDJyBfohyP3V03PVfJD.jpg

Pobierz
@Garg84: @hvdy: czo

Przecież wyraźnie macie znak, że jest to skrzyżowanie z drogą w lewo, prosto i w prawo. Znaki drogowe pionowe są wyżej w hierarchii niż znaki poziome. Co wy odjebujecie to ja nie.

Jakby nie było znaku to się zgadzam, nie potraktowałbym tego jako skrzyżowanie tylko jako drogę z dwoma odbiciami w lewo - ale tylko dlatego że jest tak narysowane, nie sądzę by gdziekolwiek trafiła się taka
@rotflolmaomgeez: No i #!$%@?. Ten znak to tabliczka do znaku.

Tabliczka, umieszczana na drodze z pierwszeństwem przed skrzyżowaniem z drogą podporządkowaną, wskazuje przebieg drogi pierwszeństwem (oznaczonej grubszą linią). Stosowana ze znakiem D-1 droga z pierwszeństwem, gdy droga z pierwszeństwem nie przebiega na wprost przez skrzyżowanie.


Jest to skrzyżowanie. Jeżeli skręcasz na skrzyżowaniu używasz migacza. Jeśli tym samym jeszcze wjeżdżasz na przeciwległy pas ruchu tym bardziej musisz to #!$%@? zasygnalizować. Nie rozpowiadaj
@HDMI: Przecież znak informuje tylko o tym, która droga ma pierwszeństwo, nie zwalnia to w żadnym stopniu z używania kierunkowskazu.. Nie wiem z czym jest taki problem, zamiast zwykłego skrzyżowania jest lekki łuk i ludzie głupieją nagle. Jedziesz prosto bez kierunku, w prawo z kierunkiem, ot cała tajemnica