Wpis z mikrobloga

@HDMI: JA #!$%@?. Większość dała "NIE".
Oczywiście że TAK. Włączamy kierunkowskaz bo:
- Sygnalizujemy zmianę pasa ruchu
- Sygnalizujemy zjazd z aktualnej drogi na inną, zupełnie jakbyśmy skręcali na skrzyżowaniu.
- NIE MA ZNACZENIA ŻE JEDZIEMY PO ŁUKU.
Jak według was ktoś z naprzeciwka ma wiedzieć że mu wjedziecie na czołówkę jeśli nie zwolnicie i nie włączycie migacza? Przeburzycie bez ustąpienia pierwszeństwa?
Strach #!$%@? jeździć jak widzę takie wyniki ankiety.
G.....4 - @HDMI: JA #!$%@?. Większość dała "NIE".
Oczywiście że TAK. Włączamy kierun...

źródło: comment_HzjFlj0i6rxTAvzl1XOYUmi98VSHH1CY.jpg

Pobierz
@zrodzny_w_zbozu: na takim skrzyżowaniu przy zjeździe z głównej używam kierunkowskazu (tu lewego), w końcu zmieniam kierunek ruchu (bo zjeżdżam z głównej). Uczyli mnie, że powinienem również użyć kierunku w prawo jadąc główną, ale kierunek wrzucam w takich przypadkach biorąc to na logikę (może błędnie) i przy lekkim łuku nie włączam kierunku, a przy ostrym łuku już tak.
@zrodzny_w_zbozu: wg. mnie użyty jest zły znak (co w na Polskich drogach jest częste). Gdyby stał np. znak A6c, to oznakowanie poziome wyraźnie wyjaśnia gdzie jest główna, a gdzie boczna i nie byłoby żadnego dylematu. Tak czy inaczej w tej konkretnej sytuacji poprawnym jest nieużywanie kierunkowskazu, ale zapewne każdy go używa (i ja też bym tak zrobił), bo skrzyżowanie jest wyjątkowo idiotyczne.
@zrodzny_w_zbozu: Rozumiem. Ja tylko mówię jak się powinno postępować zgodnie z przepisami. Tu akurat masz taką sytuację, że jadąc tak jak na zdjęciu, jeśli wrzucisz kierunek w lewo, to nie zmylisz bardzo nikogo, bo drogi w lewo nie ma, czyli odbiorą to jako zjazd z głównej, ale według Prawa o ruchu drogowym nie powinieneś w tym wypadku używać kierunkowskazu.
@PepeCH3OH: Jeśli Twoje wywody to faktycznie zarzutka, to serdecznie gratuluję. Sądząc po liczbie plusów, które dostałeś, znalazłeś wielu popleczników swoich wynurzeń. Być może przekonałeś też wielu niezdecydowanych. Warto utwierdzać innych kierowców w błędnych przekonaniach/ wprowadzać ich w błąd, powodując potencjalne zagrożenie w ruchu drogowym dla paru plusów?

Tak samo, jak po wyprzedzaniu wracamy na swój pas, to teoretycznie powinniśmy włączyć migacz, ale lepiej tego nie robić, gdy przed nami jest krzyżówka ze skrętem w prawo, bo ktoś mógłby pomyśleć, że chcemy tam właśnie skręcić.


@Emes91: #!$%@?ąc od głównego problemu, to ten przykład jest... no, co najmniej chybiony. Jak przed nami jest krzyżówka (z dowolnym skrętem), to NIE WYPRZEDZAMY. A jak wracamy na swój pas, to kierunkowskaz włączamy. Akurat
@HDMI: co za gównoburza
Przepisy wielu zwalniają od myślenia
A na drodze nie ma dwóch jednakowych skrzyżowań. Widziałem skrzyżowania z p.p. oznaczone łukiem (czyli nie trzeba włączać kierunku) , które były bardziej prostopadle od tych oznaczonych właśnie jako prostopadle. Nie wiemy jaka jest odległość dróg podporządkowanych od miejsca zakrętu drogi z pietszzwnsrwem , bo nie zawsze jest to idealne skrzyżowanie
Zawsze trzeba bardziej od przepisów mieć na uwadze fakt, by podpowiedzieć