Wpis z mikrobloga

@098765 ja kiedyś uratowałem tplinka terminalem i na sztywno ustawione ip i bramka plus kabel tylko nje pamiętam czy crosowany czy zwykla rj45 ...pogmeraj i poszukaj
@098765: Bardzo dawno temu to robiłem - przy uruchomieniu reset, w komputerze statyczny IP dla karty lan w podsieci 192.168.1.x. router chyba ma w tym trybie 192.168.1.6 i na ten adres trzeba mu po TFTP załadować firmware. UART w 740n to bardzo prosta sprawa więc mocno polecam zrobić to po uart, przy odpalaniu na terminalu wsio widać - będzie nawet będzie widać dlaczego aktualny soft nie wstaje.
@dktr: tylko, że trzeba sobie ten UART wlutować na płytke chyba? po rj45 to nie pójdzie? czy jest możliwość połączenia szeregowego przez kabel ethernetowy? musiałeś się wlutowywać w płytkę?
tylko, że trzeba sobie ten UART wlutować na płytke chyba?


@098765: prawdopodobnie lutować nie będzie trzeba, wystarczy przyłożyć na chwilę goldpiny i przytrzymać na czas modyfikacji. Na eko wszystkiego się dowiesz.
@kobeb: @098765: Wszystkie 740tki lutować trzeba do uarta. W v1-v3 są brakujące rezystory, które trzeba zastąpić zworkami z cyny. W v4 trzeba poprowadzić kablem z pada po drugiej pod prockiem brakującą linię i podciągnąć linię TX do 3,3V rezystorem 10k.