Wpis z mikrobloga

@bartosaq: OC? Jak bardzo OC? Jeszcze nie grałem za długo, bo średnio z czasem, ale na tamtych terenach właśnie te 50 było, jedyne gdzie czasami spadło, to miasto, ale to prawdopodobnie wina procka. Z tego co pamiętam zmieniałem jeszcze w configu mipbias, bo bierze kilka klatek, a nic dobrego nie robi; w artykule na stronie nVidia było to ładnie pokazane, screeny są wykonane z mipbias na 0.
@bartosaq: Faktycznie, mi nigdy nie spadło do 35, nawet w mieście, ale nie porównuj kart graficznych samymi nazwami, zobacz, że masz niższe taktowanie. Z tego co widzę, masz wyłączone HBAO, więc jest naprawdę słabo.
Dodatkowo możesz zobaczyć, jak mod: http://www.nexusmods.com/witcher3/mods/1545/? wpłynie na twój fps, do jego poprawnego działania zmniejsza się gęstość trawy(poniżej low) i GrassRingSize w configu, wygląda to dużo lepiej, a może nawet poprawić FPS, nie mam pojęcia, sprawdź.
Polecam ( ͡° ͜ʖ ͡°):
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEYLOCALMACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Image File Execution Options\witcher3.exe\PerfOptions]
"CpuPriorityClass"=dword:00000003

[HKEYLOCALMACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Image File Execution Options\witcher3.exe]
"UseLargePages"=dword:00000001

Przyspiesz tą kartę trochę, na twoim miejscu kręciłbym jak szalony :D.