Wpis z mikrobloga

Z Polski na południe Europy na motocyklu w pojedynkę. 6400km, 13 państw, 14 dni
8 godzin nagrań skrócone do nieco ponad 8 minut
( NIE DZIAŁA NA TELEFONACH - prawa autorskie producentów utworów )

Codziennie upały ponad 30*C, łącznie 3 dni deszczu
1 rozbity telefon ( brak GPS i ominięty Budapeszt i Wiedeń )
łańcuch w motocyklu do wymiany
Nocowanie z couchsurfing, w namiocie, na dziko, na motocyklu, w hotelu lub brak snu
Bliskie spotkanie ze żmiją nosorogą w Toskanii
Wiele godzin rozmów z ludźmi, u których spałem i których spotkałem po drodze
Codziennie inne piękne widoki i niesamowite miejsca
Idealnie równe drogi, serpentyny górskie, trasy nad morzem

Podsumowując: Warto jest być zdeterminowanym, oszczędzać pieniądze i realizować własne marzenia ( ͡º ͜ʖ͡º)

Gdyby ktoś był zainteresowany większa ilością szczegółów z wyprawy to zapraszam na mój tag #cabajonamoto

#motocykle #turystyka #podrozujzwykopem #podroze #wlochy #chorwacja #austria #wegry #polska #swiat #motoryzacja
Cabajo - Z Polski na południe Europy na motocyklu w pojedynkę. 6400km, 13 państw, 14 ...
  • 52
  • Odpowiedz
@Cabajo: będę kolejną osobą, która Ci pogratuluje i zada parę pytań:

1) Jak wyglądało przed wyjazdem Twoje doświadczenie z couchsurfingiem ? Innymi słowy, czy trzeba sobie wcześniej konto tam "wyrobić" poprzez parę noclegów (pomijając oczywiście sensownie zrobiony profil, bo to podstawa), czy można coś znaleźć jako pierwsze noclegi normalnie, za granicą ?
2) Czy w związku z couchsurfingiem ponosiłeś jakieś koszty ? Tzn. czy ktoś Ci mówił coś w stylu "fajnie
  • Odpowiedz
@noriad: dzięki ;)
1. Założyłem konto około 3 miesiące wcześnie. W sumie to uzupełniłem wszystkie dane i rubryki z opisem siebie itp tuż przed wyjazdem. Nie miałem żadnych referencji. Wysyłałem zapytania o nocleg dzień przed planowanym przyjazdem i spamowałem nawet 20osób na raz. W wiadomości dokładnie opisałem że nazywam się tak i tak, jadę w trasę samemu, co planuję zobaczyć, mapkę trasy i filmik z wycieczki zeszłorocznej do Norwegii aby być
  • Odpowiedz
@Cabajo Podziwiam. Super film nie wiem czy miałeś okazję zwiedzić stare miasto Dubrownik, ale sam widok ze wzgórza na starówkę i morze robi ogromne wrażenie :)
Na pewno będę śledził i czekał na filmy z kolejnych wypraw :)
  • Odpowiedz
@DomPerignon: Rocznikowo 23 ( ) Jeździłem skuterem od kiedy mam kartę motorowerową, potem pierwszy motocykl zaraz po zrobieniu prawka - Honda Nsr 125 no i w końcu Fazer. Cały okres bezwypadkowo.
  • Odpowiedz