Wpis z mikrobloga

#monachium #zamach #niemcy
Przeczytałem właśnie artykuł na wp i uderzyło mnie kilka rzeczy:
- Irańczyk jest "Niemcem", a raz nawet "Niemcem irańskiego pochodzenia".
- Pierwotnie świadkowie mówili o trzech napastnikach, którzy - UWAGA - byli uzbrojenia w broń długą. Okazuje się że nie tylko był to tylko jeden synek, to do tego tylko z pistoletem. Mhm.


- Prokurator: "Sprawca interesował się zbrodnią Brevika, związek między tymi dwoma zbrodniami jest oczywisty". Nie potrafili w ogóle znaleźć tego gościa przez kilka długich godzin, ale na drugi dzień już wiedzą doskonale że inspirował go Brevik i "związek między tymi dwoma zbrodniami jest oczywisty". xD
- Dokonujący ataku "popełnił samobójstwo".
- Tekst z artykułu: "Breivik, który w Oslo i na wyspie Utoya zabił 77 osób, to bohater skrajnie prawicowych bojowników w Europie i Ameryce". WUT?! O_o

- Ciekawe jest też, jak 18-latek zdobył nielegalną broń i ok. 300 (!) pocisków do niego.
- "Sprawca strzelaniny w Monachium najpewniej włamał się na konto na Facebooku i rozesłał z niego wiadomość, w której zachęcał ludzi do przyjścia w piątek do centrum handlowego Olympia - powiedział przedstawiciel Landowego Urzędu Kryminalnego Robert Heimberger".

I przede wszystkim należy przypomnieć szum informacyjny, mnóstwo wzajemnie sprzecznych informacji na ten temat w Niemczech, czyli w kraju, który znany jest ze współpracy mediów w władzą w zakresie kontrolowania informacji wypływających do opinii publicznej (co wyszło przy okazji słynnego sylwestra w Niemczech).

I jak się temu przyglądam, to nie bardzo mi się to klei. Zresztą nie tylko mi, fajny komentarz znalazłem pod artykułem (rzadkość taki komentarz na wp):

tak . sam wlamał sie na konto na fejsie ....sam znalazł przypadkowo bron ...... sam tak sobie to zaplanował ....a potem sam popełnił samobojstwo ........ciekawe kto w to wierzy

Ja jeszcze poddam pod wątpliwość to, że sam strzelał.

Teraz pytanie, czy ta sytuacja to jakiś false flag (nie mam na to dowodów, jedynie swobodnie snuję domysły), czy też dziennikarze robią wszystko, by korzystając z okazji zrobić z prawicy fanów pomyleńców z rodzaju Brevika.

Poniżej fota człowieka (dzieciaka), który miał rzucić na nogi wszystkie służby Monachium, który przez kilka długich godzin był dla nich nieuchwytny - zresztą aż do końca, bo ponoć sam zakończył swój żywot, nie zrobiło tego żadne GSG 9, ani zwykła policja.

Pobierz MattJedi - #Monachium #zamach #niemcy
Przeczytałem właśnie artykuł na wp i uderzyło ...
źródło: comment_hcCy7EuqGF7oSxKK8nQUxS4HMfWK6SQL.jpg
  • 21
- Ciekawe jest też, jak 18-latek zdobył nielegalną broń i ok. 300 (!) pocisków do niego.


@MattJedi: niestety, ale obecnie jest to bardzo proste i rozbija się wyłącznie o pieniądze, a konkretnie Bitcoiny...
@lavinka: Z artykułu:

Fears of three attackers were initially raised by witnesses describing a car being driven at high speed from the mall. Three men were cornered by armed police nearby, stripped and arrested - but officers later said it was all a false alarm.


Nie ufam ogłoszeniom niemieckiej policji, w sylwestra kłamali że nic się nie działo. Tak że ciekawe czy faktycznie nie mieli związku.

Alternatywą do tego, że niemieckie
Pobierz MattJedi - @lavinka: Z artykułu:
 Fears of three attackers were initially raised by w...
źródło: comment_GNeEmmUOxQgxjB5qWWqCw8qdx3Tr2L3j.jpg
@MattJedi: Wiesz co ja myślę? Że oni się bali, że to może być zamach terrorystyczny i spodziewali się większej jatki i wspólników. Otrzymywali dużo informacji od przypadkowych ludzi, których ponosiła wyobraźnia. Koleś był sam, ale łaził i dlatego mogło się wydawać, że jest ich więcej. Być może prewencyjnie aresztowali kilka podejrzanych osób (ciekawe, że nie aryjskich Niemców, tylko wyglądających na Turków). Na pewno nie mówią całej prawdy, tym bardziej że strzelanina
@destroner: To 18latek. Mógł mieć też polubione jakieś teledyski nowych gwiazdek "muzyki" lansowanych przez amerykańskie media rozrywkowe, co przecież nie oznacza od razu, że preferuje rozwiązły tryb życia, mógł mieć tam South Park, co nie oznacza że preferuje kopanie małych dzieci przez okno, czy też Ojca Chrzestnego, co nie oznacza pochwały dla gangsterki.

Przyjrzyj się lepiej sam, co masz u siebie na facebooku. Może się okazać, że jeśli masz u siebie