Wpis z mikrobloga

1) wróć do Polski
2) obejmij "managerskie" stanowisko - wszyscy w pracy tak bardzo po polskiemu życzliwi
3) stwórz markę oraz wizerunek nowej firmy, wszystko od 0
4) po 4 miesiącach, gówno-umowa na 3 miesiące, zarobasy 2,5-4k na grabę - ni ma kiedy wydawać
5) bądź wysyłany na delegacje bez żadnych standardów, śpij po busach i pracuj z robolami na bazarach za pół darmo, bo to wymóg, by pracować w firmie, którą stworzyłeś
6) ciesz się rodziną, swoim spokojnym miastem oraz brakiem -byłych- znajomych, którzy ze względu na poprawienie twojego stanu materialnego mają stuleje wypisane na ryjach
7) dostań ofertę powrotu do UK do byłej firmy na lepsze stanowisko i pracuj na start za marne £9/h (raczej bez możliwości szybkiej podwyżki)
8) rozważaj powrót, ale różowy nie chce wrócić, bo studia, bo praca ogarnięta, bo 'rodzinna-patriortka'
9) oszczędności z UK już brak, bo rower, bo kuchenka, bo motor, bo auto i remont mieszkania
10) kurtyna, wszystkie punkty po kolei, chyba nie do końca żale się
#dylemacesie #uk #emigracja
  • 8
@trustME ok, nie stworzylem jej finansowo, ale wolna ręka i natłok obowiązków jakie mi powierzono, pozwala śmiało stwierdzić, że ja to "postawiłem". Tym bardziej, że właściciela nie ma praktycznie na miejscu