Wpis z mikrobloga

@black_beauty: Bo budownictwo to kierunek typowo techniczny, więc faktycznie - najlepiej robić na politechnice.

SGGW to uczelnia typowo przyrodnicza - i większość kierunków innych niż przyrodnicze są robione też z tym głównym kierunkiem w tle.

Wcale bym się nie zdziwił, gdyby to budownictwo tam nie skupiało się np. na mostach, a faktycznie na jakichś obiektach powiązanych z przyrodą czy rolnictwem.

Ale aż tak dokładnie to się nie orientuję...
  • Odpowiedz
na jakichś obiektach powiązanych z przyrodą czy rolnictwem.


@Mr--A-Veed: trochę źle wyobrażasz sobie te studia - ale to nic złego, bo też sobie tak je wyobrażałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tam nie skupiamy się na żadnych obiektach - projektowanie jest takie same jak w większości uczelni - czyli w większości liczymy naprężenia w konstrukcjach i dobieramy do tego przekroje, stal zbrojeniową itd (ale to już na późniejszych
  • Odpowiedz
A co Ty chcesz robić po tej inżynierii środowiska?


@DarkSideOfTheForce: Słuchaj @black_beauty, nie wiem ile osób DarSideOfTheForce zna, które ukończyły ochronę środowiska i rozwijają karierę zawodową w tym kierunku. Sam znam kilka takich osób, które były można powiedzieć ponadprzeciętne, i bez problemu mają dobrą pracę.

Każde zachodnie korpo ma specjalny dział ochrony środowiska, z kierownikami ochrony, managerami, dyrektorami i prezesami. Więc jeśli tylko chcesz studiować i faktycznie #!$%@?Ć a nie
  • Odpowiedz
To studia a nie wojsko gdzie trzeba przeniesc wiekszego i nieprzytomnego kolege w bezpieczne miejsce.


@kawaiimaid666: tu nie chodzi o studia, a o przyszłą działalność zawodową, praktycznie do końca życia przez większą część dnia. Fajnie jest udowadniać światu, że potrafisz, ale po co walić głową w ścianę, gdy możesz osiągnąć to samo z górki zamiast pod górkę.

Jeśli koleżanka @balck_beauty nie jest przekonana do końca co chce robić, znaczy że nie
  • Odpowiedz
taka najprostsza metoda -
1) wyszukaj sobie fortune500 - 500 najbogatszych korporacji na świecie.
2) sprawdź, która jest najbliżej miejsca zamieszkania
3) obserwuj jakie mają oferty pracy i jakie mają wymagania
4) dopasuj swoją ofertę do ich oferty ( ͡° ʖ̯ ͡°)
5) zacznij nowe życie

Tak naprawdę nie jest ważne co skończysz, ważne gdzie wylądujesz.
Szukaj pracy już podczas studiów! Coraz więcej firm oferuje tzw. "rotacyjny program
  • Odpowiedz
@phoos: Cały czas mówisz o ochronie środowiska, a to jednak nie jest to samo co inżynieria środowiska.

Co do studiów, to na pewno chcę się do nich maksymalnie przyłożyć i skończyć najlepiej jak będę mogła. Pewnie nie będę miała przez to życia przez kolejne 5 lat, ale mam nadzieję, że później zostanie mi to wynagrodzone w postaci satysfakcjonującej pracy. Wiadomo, że nie liczę od razu na super stanowisko, najpierw praktyka i
  • Odpowiedz
@black_beauty: w sumie to jest najlepszy komentarz "wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście ważne pytanie – co lubię w życiu robić. A potem zacznij to robić. "

Nie patrz na studia jak na cel - patrz na studia jak na środek do osiągnięcia swojego celu. Skup się na rozeznaniu w rynku pracy, ale bierz pod uwagę, że szczyt swojej wartości na tym rynku będziesz mieć dopiero za
  • Odpowiedz
@phoos: Masz rację. Traktowanie tego jako cel to za mało - one mają mi pomóc w przyszłości, ale też sprawiać, że będę mieć frajdę z pozyskiwanej wiedzy (choć na pewno nie każdy przedmiot będzie tym "ulubionym").

Porozmawiam z osobami ze starszych roczników, też na pewno już mają jakieś rozeznanie. Jasne, że zdaję sobie sprawę z tego, ile czasu musi upłynąć, żebym jednak coś znaczyła na tym rynku. Cierpliwość i wytrwałość do
  • Odpowiedz
@black_beauty: Studia to jest nic w porównaniu z pracą, jedna wielka balanga, zleci jak z bicza strzelił. Smaruj dupę na pracę jak to mówią ;)

Frajdę z pozyskiwanej wiedzy i tak będziesz mieć co najwyżej "taką sobie", bo jak chcesz mieć wiedzę, to sama do niej dotrzesz w internecie. Wszystko przyjdzie z czasem, żyj i korzystaj z młodości ile możesz, nie idź w skrajności i nie zostań kujonem. Najważniejsze to nie
  • Odpowiedz
@phoos: Wszystko okaże się w październiku. Wiem, że muszę dać z siebie wszystko, bo nie mogę zawieść rodziców - strasznie mnie w tym wszystkim wspierają. A do kujona raczej będzie mi brakować, znajomi by mi na to nie pozwolili. Trzeba znać umiar i mieć czas dla otoczenia :) W końcu to najlepsze lata, bo potem już starą dupą będę.

Dzięki za poświęcony czas :)
  • Odpowiedz
@phoos: wait, ja nie chce zeby szla na cos co nie chce, ale zlozyla tam papiery, czyli myslala o pojsciu i pomyslalam, ze nie warto rezygnowac bo jakis mireczek jej napisze, ze nie warto
Ostatecznie moze pojsc na weterynarie nawet i ani mnie to chlodzi ani ziebi
Ja skonczylam infe a na roku miala tylko jeszcze dwie laski, a reszta facetow i nie bylo jakis nieprzyjemnych sytuacji, ale jak by mi
  • Odpowiedz
@kawaiimaid666: no racja racja ;) Co prawda informatyk to zupełnie inny profil niż budowlaniec, inni też ludzie z którymi się pracuje, ale najważniejsze to robić to co się chce i nie oglądać się na innych
  • Odpowiedz