Wpis z mikrobloga

@black_beauty: a srać na ten poziom. Akurat w tej branży osoba z półrocznym doświadczeniem zjada każdego absolwenta PW, ważny jest tylko papierek (choć istnieją nieliczne biura projektowe, które szukają tylko studentów PW).

Z poziomem jest nieźle (sam kończyłem), gorzej jest z pracą - to wcale nie jest taka fajna branża jak mogłoby się wydawać - bardzo popsuło ją zrobienie się z budownictwa cholernie popularnego kierunku od kilku lat.
Osobiście wybrałbym inżynierię
  • Odpowiedz
W sumie może warto też pomyśleć o jakichś kursach z budownictwa, jako jakaś alternatywa


@black_beauty: no i widzisz - bez obrazy, ale tu wychodzi Twoje kompletne dyletanctwo w temacie.
Jeżeli chodzi o budownictwo - rzeczą kluczową jest tu możliwość zdobycia uprawnień - a takiej nie masz po inżynierii środowiska (ale masz nawet po najbardziej polowych studiach z budownictwa). Żadne kursy nic Ci nie dadzą.
Poza tym same studia wyglądają zupełnie inaczej
  • Odpowiedz
@MarianKolasa: Na pewno masz rację, trudno się nie zgodzić z kimś kto posiada o wiele większą wiedzę na dany temat. To moje pierwsze studia i jeszcze mało wiem, wszystko okaże się w trakcie studiowania. Ale chyba wystarczająco zachęciłeś do inżynierii - tutaj już może nie będzie takich stereotypów, że facet jest lepszym specjalistą.
Na decyzję mam jeszcze jeden dzień, to przemyślę wszystko na spokojnie.
Dzięki za poświęcony czas, naprawdę pomogłeś (
  • Odpowiedz
@black_beauty: spoko ( ͡° ͜ʖ ͡°) żeby nie było - jakby CI się jednak odwidziało, to zawsze po pierwszym stopniu studiów możesz zmienić kierunek - co prawda po przejściu z iś na budownictwo przez całe półtora roku magisterskich jest niezły #!$%@? z wyrównywaniem podstawy programowej (musisz dodatkowo zaliczyć przedmioty z pierwszego stopnia, których nie miałaś studiując iś, ale nie pamiętam ile już ich było), ale da się.
  • Odpowiedz
Od razu powiedzmy sobie szczerze - jako dziewczyna nie nadajesz się na inżyniera budowy pracującego w terenie i nawet z tym nie dyskutuj. A nawet jak tam trafisz, to znienawidzisz tą pracę.

@MarianKolasa: od kiedy plec dyktuje na jakie studia mozemy isc, trzeba bylo od razu doradzic jakas pedagogike albo bogatego meza
  • Odpowiedz
@kawaiimaid666: a praca w terenie jako inżynier budowy w terenie m.in. kierowanie pracami robotników budowlanych. Szczerze życzę powodzenia każdej młodej kobiecie próbującej ogarnąć ekipę budowlaną składającą się z Sebków i Januszy, rzucających dwuznaczne teksty w jej kierunku lub twierdzących, że kobieta nie będzie im mówić co i jak mają robić
  • Odpowiedz