Wpis z mikrobloga

#gamedev #konsole #programowanie #pytanie

Hej, Mircy - tworze konsolę do grania i mam pytanie związane z zabezpieczeniami:
Powiedzcie mi, czy smartfon jako ID i storage danych gracza, służący do logowania się na dowolnej konsoli (która słuzy jedynie jako urządzenie do przechowywania gier i odpalania ich, plus ściągania jeśli nie ma zassanej) to dobry, czy zły pomysł według Was?
Sam proces autoryzacji polegać będzie na uwierzytelnieniu kluczem ssh, ale interesuje mnie, czy sposób autoryzacji smartfonem (możliwie odciskiem palca, jeśli dostępny, inaczej inny powszechny sposób) jest czymś zjadliwym dla graczy?
  • 25
@FNwsk:
Ponieważ projekt konsoli jest zależny od platformy Intuicio, to roadmapa jest wspólna:
- 22.07: ukończenie podstawowej wersji środowiska uruchomieniowego Intuicio (niezbędne standardowe, crossplatformowe natywne moduły, package manager możliwie wraz z publicznym rejestrem natywnych modułów - wszystko ma w tym momencie działać tak, by dało się odwzorować konsolę na innych platformach - ma to zapewnić mi wspólną architekturę platformy dla wszystkich obsługiwanych urządzeń);
- 31:08: ukońćzenie wersji alfa systemu konsoli (obsługa
@twinzpl: nie ma większego opisu, bo nie chcę publikować informacji o czymś, co dopiero powstaje :p
Ale aktualne ustalenia to:
- konsola oparta o Raspberry Pi 3 (specyfikacja mówi, że mają wydajność bliską samsungów poprzedniej generacji, więc urządzenie jest mocne, jeśli nie ma na nim androida);
- z customowym systemem (docelowo darmowym, na pewno przez pierwszy rok).
- oparta o platformę uruchomieniową Intuicio (którą aktualnie tworzę) w ideologii natywnych modułów (żadnych
@PsichiX: 1. będzie wprowadzona do sprzedaży czy cuś?
2. Jak wygląda sprawa z grami. Normalne gry z PC czy muszą być dedykowane?
3. Jak konsola to potrzebny też kontroler. Który kontroler będzie kompatybilny?
4. Są jakieś ograniczenia co do rozdzielczości i ilości klatek?
jak przyjdzie więcej do głowy to dam znać :D
@twinzpl
1. System (do wgrania na kartę SD) będzie dostępny z oficjalnej strony konsoli, opcjonalnie wysyłka kart SD z preinstalowanym systemem. Gracz jedynie musi dokupić sobie Rpi3 i pada (opcjonalnie podpiąć klawiaturę, może byc bluetooth jak dokupisz dongla BT);
2. Dedykowane - ale z racji, że to armv8 to wystarczy skompilować na armv8 z libka integracji z Intuicio (czyli jako natywny moduł - wszystko tam jest modułem);
3. Początkowo xbox bo łatwo