Wpis z mikrobloga

Czy w Budapeszcie są jakieś dzielnice Cyganów lub inne, które lepiej omijać wieczorem? Szukam noclegów na kilka dni i w grę wchodzą mieszkania z airbnb, ale nie chciałbym w nieciekawej okolicy mieszkać.
#wegry #podroze #budapeszt
  • 12
  • Odpowiedz
@deyna: Nieprzyjemne są okolice dworca Keleti i II. János Pál pápa tér, czyli ogólnie VIII. dzielnica, która ma zresztą opinię najniebezpieczniejszej - tam lepiej być ostrożnym nawet w dzień ;)
  • Odpowiedz
Myślę, że w porządku - niewiele słyszałam na temat XIII. dzielnicy, co tylko świadczy na jej korzyść ;)
W Budapeszcie po zmroku trzeba uważać wszędzie, jak to w wielkim mieście. Nie chodzi tylko o Cyganów, ale też o bezdomnych, których jest mnóstwo zwłaszcza przy przystankach metra.
Po prostu pilnuj portfela, rozkładów jazdy i baw się dobrze ;)
  • Odpowiedz
@deyna: Hm zasadniczo tak, zasady bezpieczeństwa takie jak we wszystkich miastach tak naprawdę - nie zaobserowowałem (zwłaszcza w sezonie turystycznym) jakichś większych niebezpieczeństw, aczkolwiek wiadomo - trzeba na siebie uważać po zmroku, zwłaszcza w rzadziej zaludnionych okolicach. Generalnie im bliżej centrum i rzeki tym bezpieczniej i gęściej zaludnione okolice. Ja osobiście spałem w akademiku uniwersytetu Corvinusa, po lewej stronie rzeki. Było bardzo spoko, miła i spokojna okolica ^^
  • Odpowiedz