Wpis z mikrobloga

@AjKenFlaj: już nie, ale kilka lat temu tak. Ogólnie: poziom w zależności od przedmiotu, bo na jednym będzie luz i minimalne wymagania, a na innym oblewa 90% roku, bo nie da się ogarnąć tego co wykładowca wymaga. Ale poza tymi dwoma biegunami są wykładowcy wymagający dużo, ale też mający gigantyczną wiedzą i umiejący ją przekazać w ludzki sposób (np. Panowie Warwas (programowanie), Grinke (bazy danych), Rajba (wszystko związane z sieciami
  • Odpowiedz
@AjKenFlaj: O tym kierunku nie, ale tych wykładowców znam - Grinke ma wiedzę i umie ją przekazać, Rajba też ma wiedzę, ale gorzej z przekazem. Nie pamiętam kto był od programowania, ale tych co ja miałem - poziom był żałośnie niski.
  • Odpowiedz
@Kaczorra: Poważnie ktoś jeszcze w IT patrzy na papierek? Oczywiście średnio jest różnica pomiędzy piątkowym studentem ATH, a piątkowym ATH, ale tak nie musi być. Jak już to prędzej przy naborze patrzę na to co świeżak wytworzył na pracę dyplomową, bo to dużo więcej powie niż uczelnia i średnia.

@AjKenFlaj: Poziom na sieciach jest obecnie niższy niż na inżynierii oprogramowania. Wynika to tylko z tego, że sieci wybierają
  • Odpowiedz
@AjKenFlaj: Sieci wybierają zazwyczaj ci którzy nie potrafią programować. Uczelnia jest bardzo dobra bo spotkasz kilku świetnych programistów ale niestety będą też osoby utrudniające studenckie życie bez powodu. Jak np kobieta od Worda i Exela która chciała uczyć matematyki i teraz oblewa studentów na exelu ;)
  • Odpowiedz
@AjKenFlaj: Jak chcesz wiedzieć coś więcej możemy na p--o gdzieś wyskoczyć ;)
PS. Tam ktoś pisał że się 2-3k zarabia w bb. Miałem ludzi którzy na trzecim roku zarabiali po 8k :) Tylko programistów bo sieciowca ani jednego u nas nie było ;)
  • Odpowiedz
Nie pamiętam kto był od programowania, ale tych co ja miałem - poziom był żałośnie niski.


@lonelywolf: taki np. jest Szczotka ;). Miałem kumpli w grupie, którzy jemu tłumaczyli co ma źle w swoich prezentacjach i dlaczego mu się nie kompiluje ;).

Jak np kobieta od Worda i Exela która chciała uczyć matematyki i teraz oblewa studentów na exelu
  • Odpowiedz
@AB47: ja programować właśnie nie umiem i totalnie mnie to nie jara. Właśnie coś wolę z sieciami dlatego też pytam o kierunek. Dużo tam jest matmy? I dużo nauki?
  • Odpowiedz