Wpis z mikrobloga

Bawił się ktoś z was w ETS2, ATS lub jakiejkolwiek grze używając swojego telefonu jako gogli VR? Jak wrażenia, warto?
Zastanawiałem się czy by nie kupić sobie takich gogli i nie grać w ten sposób w ETSa (taki biedacki Oculus), bo poruszanie kamerą używając myszy wkurza i zabija immersję, a Oculus i Vive są cholernie drogie i trochę czasu minie nim stanieją ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Telefon to Redmi Note 2.


#ets2 #ets2mp #ats #atsmp #gry #symulatory #vr #virtualreality #googlecardboard #xiaomi #oculusdlabiedakow
qqwwee - Bawił się ktoś z was w ETS2, ATS lub jakiejkolwiek grze używając swojego tel...
  • 34
@onlajf: Skąd wiesz, próbowałeś? No nic, to na wszelki wypadek przed ewentualnym zakupem sprawdzę go "na sucho", bez gogli ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No i popraw mnie jeśli się mylę, ale czy telefon nie wyświetla tylko obrazu generowanego przez kartę graficzną? Gdzie może nie wyrabiać?
@qqwwee: Wszelkie VRy potrafią powodować nudności przy tego typu grach i przy najmniejszym spadku klatek. Google VR są tymi, które powodują te nudności najczęściej. Jako ciekawostka - spoko, ale nie do długich posiedzeń.
@onlajf: A to luz, bo on gra na o wiele słabszym telefonie od mojego ( ͡° ͜ʖ ͡°) I u niego bardziej niż telefon raczej nie wyrabia komputer obciążony nagrywaniem :D
@donOGR: Zobaczymy jak to będzie, ale pozwolę sobie zawołać @RealAKP i zapytać: miałeś nudności podczas dłuższych sesji w ETS2 z użyciem Oculusa? :)
@Confileus: 100zł? Kamera z PS3 to 25-30zł, sterowniki niby płatne ale długo się nic nie działo i chyba nawet nie aktualizowali ich od czasu gdy były jeszcze freeware. A facetrack-noir całkiem nieźle obrót wyłapuje i bez ledów :P
A facetrack-noir całkiem nieźle obrót wyłapuje i bez ledów :P


@Soho: Ja z kolei słyszałem wiele złego o facetracku, ale nigdy nie próbowałem :P
@qqwwee: trochę zabawy z krzywymi, wyłączenie wszystkiego oprócz obrotu i da się fajnie jeździć. No i przy PS3eye trzeba mieć dobre oświetlenie pyska bo potrafi zderpić. Do tego tapanie co jakiś czas hotkeya do zerowania pozycji bo potrafi się rozjechać.
No ale albo płacisz 8 stów za TrackIR albo 30zł za kamerę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Confileus: teoretycznie usuwa się filtr IR, ale chyba tylko w celu uzyskania większego kontrastu. Kamery czy tak czy siak łapią podczerwień z ledów, i bez modyfikacji powinno działać tak jak trzeba.
Prędzej trzeba usunąć soczewki z ledów, albo kupić takie o szerokim kącie świecenia.

Jak się uda, to nagram filmik z facetracka-noir, i jak to działa z ETSem/ATSem.