Wpis z mikrobloga

ostrzeżenie! achtunhg! wnimanie!

dla rowerzystow z torunia: od wczoraj trwa zmasowana akcja policji i strazy miejskiej przeciwko* rowerzystom. mnie zatrzymali przy strazy n alegionow, dzis sie kreca w okolicach starowki. trzepia prawie wszystkich i nie certola sie za bardzo z tego co wiem, chociaz w moim przypadku akcja byla na 3,67% tolerancji, bo nie mialem dzwonka (zapomnieli sprawdzic i pewnie im sie nie chcialo, bo stanalem na srodku ulicy). zdecydowanie zrezygnujcie z jazdy chodnikami nie mowiac o przejsciach dla pieszych. ustawiaja sie zaraz za nimi za jakims kioskiem albo gdzies.

#uwaga #torun #rowery #rowerujzwykopem #policja #rower

*w polsce kazda kontrola policji ma za zadanie #!$%@? mandatu i znalezienie jakiegokolwiek haka na obywatela, bo pan wladza (to okreslenie chyba tylko w polsce funkcjonuje) przeciez musi, bo inaczej premii nie bedzie.
  • 13
@fifithebest: czy gdziekolwiek w jakimkolwiek innym cywilizowanym kraju widziales zeby policja ustawiala sie za kioskiem i zatrzymywala sobie np co 10 samochod bo tak? co na celu ma taka wyrywkowa kontrola co 10 samochodu? znalezienie niewaznej gasnicy. to jest dokladnie dzialanie wedlug zasady "dajcie mi czlowieka a znajde na niego paragraf"

w kazdym innym kraju policja jest po to zeby bronic obywatela i mu pomagac i zaklada z gory ze dopoki
@brick: to stwierdzenie bedzie nieprawda. moj śwagier jest straznikiem miejskim i czesto chodzi na kraweznik z policjantem. zarowno on jak i policjant maja premie od wystawionych mandatow, sa widelki "wystawisz za X masz 300 zl premii, wystawisz za xx masz 500 zl premii itd. mysle, ze system ten zalezy od komendy, wktorej sie pracuje.
@ursua: dobrze gadasz. przejezdzilem autem w niemczczech ponad rok,w zyciu nie widzialem patrolu policji ustawionego z suszarka! miasto/autostrada/wioski.. po prostu nic..jadac za/przed policja czuc niepokoj.. ale to nie Polska ;] gdzie z nudow Cie zatrzymają - do rutynowej..moze zapomniales o przegladzie juz swiatelko Ci nie swieci.. chore nabijanie kasy i nic z tym nie zrobisz...nie mówiac juz o zatrzymywaniu rowerzystów,dobrze ze jeszcze u mnie tego nie stosuja. Poruszam sie ze znajoma
@brick: na przyklad w tej

podobna akcja byla w katowicach swego czasu w drogowce. tam ktos polecial do prokuratury ale nie wiem jak to sie skonczylo.

tutaj fakt

a tu wloclawksa straz miejska

Anonimowo policjanci przyznają, że na podstawie mandatów szacuje się tzw. ujawnalność przestępstw, a to jest podstawa do oceny pracy policjanta. Zależność jest więc prosta - im więcej wystawionych mandatów, tym lepsza ocena...
@ursua: Tylko widzisz w Policji nie ma czegoś takiego jak premia. Jest dodatek służbowy który nie zależy od ilości mandatów. Dziennikarz się tutaj nie popisał tylko napisał sobie tak jak to widzi w cywilu. To czy Policjant wystawi 100 czy 5 mandatów nie wpływa na wysokość jego pensji. A tych którzy dla przełożonych zrobią wszystko niestety nie brakuje w każdej firmie. Co do SM to się nie wypowiem, bo się nie
@ursua: Poza tym jak na podstawie mandatów można ujawniać przestępstwa? Mandaty są za wykroczenia. Przestępstwo to zupełnie inna kategoria wagowa :)
@brick: jak wiec skomentujesz wypowiedz przewodniczacego policyjnych zwiazkow zawodowych (artykul z faktu)? "– Niestety, w Polsce od lat jest problem wlepiania mandatów na prawo i lewo – mówi nam szef policyjnych związków zawodowych Antoni Duda. – Wielu komendantów uznaje wyrabianie statystyk mandatowych za cały model pracy komendy. Od lat to krytykujemy i z tym walczymy. Dochodzi do kuriozalnych sytuacji, jak w Zachodniopomorskiem, że policjanci, by wyrobić normę... nawzajem powlepiali sobie mandaty."