Wpis z mikrobloga

Mirki! Chcę iść na informatykę ale nie wiem na jaki wydział. Pomożecie?
Interesuję się najbardziej programowaniem Java / C++ / C++ obiektowe / Python i takie tam. Do tego grafika i webmastering. Jaki wydział byłby najlepszy? Polecacie nawet jakieś miasto z tym wydziałem?
#matura
  • 25
  • Odpowiedz
@wiezaawieza: Najlepsza informatyka na UW, PW, na tym pierwszym matma rozszerzona na > 90%, na tym drugim matma + przedmiot rozszerzony na jakieś > 82% ( ͡° ͜ʖ ͡°) (okej, na elektryczny mniej)
  • Odpowiedz
Raczej celuję w Łódzką Politechnikę.
@vilard: 80% Ang rozszerzony / 44% niemiecki rozszerzony / 86% matematyka podstawa / 26% matma rozszerzona ( ͡° ʖ̯ ͡°) / Polski 66% podstawa... / Chemia to była pomyłka dla mnie i miałem 24% -,-

Nie chcę żebyście mówili, że się nie dostanę, bo ludzie z gorszymi wynikami się dostają na polibudę żeby odpaść po pierwszym roku :D
  • Odpowiedz
@wiezaawieza: Też się zapisałem na UW i PW, marne szanse na dostanie się ale i tak warto spróbować. Celuję w ten sam kierunek co Ty :D
Z rozszerzeń miałem 48% matma, 68% ang i 72% informatyka

A, na Politechnikę Łódzką też wysłałem na wszelki wypadek :P
  • Odpowiedz
@wiezaawieza: na WEEIA zdecydowanie łatwiej się dostać (w 2013/2014 progi były: na ftims 388, na weeia 270), strzelam, że na weeia będzie więcej szerokopojętej elektroniki - w końcu to wydział elektroniczny
  • Odpowiedz
@bandy: ftims widzę, że mi najbardziej odpowiada bo jest i programowanie i grafika + liźnięte bazy danych itd.
Próg 388 a wiesz może jak liczą wyniki z matur?
Jeszcze się zastanawiam nad tym wydziale CKM po angielsku, bo piszą, że jest to samo co na ftims tylko, że w języku angielskim.
  • Odpowiedz
@wiezaawieza: Tak, pisałem o uniwersytecie, tam złożyłem, ale na Politechnikę Łódzką też planuję. Progów nie sprawdzałem, ale nie powinny być aż tak wysokie.

Tak poza tym, wiesz czy na kierunku informatyka lepiej jest się wybrać na politechnikę zamiast na uniwersytet? Różne rzeczy o tym czytałem, sporo ludzi uważa, że gdy się ma inżyniera (po politechnice) łatwiej jest znaleźć pracę (jako informatyk).
  • Odpowiedz
@MrDroonix: Z tego co czytałem na forach to ludzie się dziwią czemu w Łodzi ktoś idzie priorytetowo na informatykę na Uniwerku, a nie na Polibudzie ;P Podobno Politechnika ma wyższy poziom w Łodzi. Coś w tym pewnie jest :)
  • Odpowiedz
Mam 332pkt z przelicznika politechniki. Na wydziale tym po angielsku dochodzi jeszcze wynik z drugiego języka więc miałbym 420. Patrząc na to, że zawsze miałem ambicje językowe to pewnie się wybiorę na ten anglojęzyczny wydział :)
  • Odpowiedz
@wiezaawieza: Dzięki.
Wyszło mi 592pkt.
P.S. Na tę politechnikę już na start trzeba dostarczyć podanie o przyjęcie, prawda? Razem ze świadectwem maturalnym? Na tych uczelniach na które złożyłem do tej pory dokumenty się wysyła dopiero po ewentualnym przyjęciu :D
  • Odpowiedz