Wpis z mikrobloga

Czytając wpisy pod tagiem #psychiatria zauważyłem, że ludzie mają bardzo mierne pojęcie zarówno o chorobach jak i lekach i zasadzie ich działania. Wpadłem na pomysł autorskiego tagu w którym przybliżałbym pojęcia psychiatryczne i odpowiadał na pytania w komentarzach dotyczące danego tematu. Byłby ktoś zainteresowany? Jeśli tak to od jakiego tematu miałbym zacząć. Najbardziej plusowany komentarz wygrywa. Możecie też rzucić fajną nazwą dla tagu autorskiego bo #tygodnikpsychiatryczny brzmi słabo.

#medycyna taguje #depresja bo tam to już w ogóle siedlisko #januszepsychologii
  • 73
  • Odpowiedz
@scharlottka: Założę tag i będę pisać. Chciałem jedynie dowiedzieć się od czego mam zacząć i poprosić o inspirację dla tagu. A pod tagiem depresji ludzie wypisują czasem takie rzeczy i udzielają takich porad że osobie blisko związanej z psychiatrią otwiera się nóż w kieszeni.
  • Odpowiedz
@Waltz: Opisz co to jest zespół lęków napadowych. Dużo osób to ma, a z braku wiedzy wiążą swoje dolegliwości z jakimiś dziwnymi, wymyślonymi przypadłościami.
  • Odpowiedz
@Existanza: wg najnowszych badań co czwarty mieszkaniec naszego kraju miał ma lub będzie miał zaburzenia natury psychicznej. Ile z nich się leczy? Nie mam dostępu do takich danych. Na szczęście społeczna stygmatyzacja zaczyna zanikać, wiecej ludzi ma odwage się zgłosić po pomoc, rynek się powiększa.
  • Odpowiedz
@tyryryry: Z chęcią skorzystam z Twojego tagu, ale to raczej do jakiś ciekawych historyjek z oddziału, zabawnych albo wyjątkowo interesujących. Chciałem mieć osobny tag na opowieści o lekach i samych chorobach.
  • Odpowiedz
@Existanza: na kozetce leży się u psychoanalityka, chodziło o usunięcie się z pola widzenia pacjenta. Większość terapeutów woli inne pozycje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@dziewczynka-z-zapalkami: parę, jestem młodym psychiatrą, ale z tego co zauważyłem "starzy" psychiatrzy często nie są na topie z trendami i leczą niezgodnie ze standardami
@homo_superior: jeszcze nie wybrałem, zawołam wszystkich z komentarzy przy następnej notatce i uruchomię tag
  • Odpowiedz