Wpis z mikrobloga

Kupiliśmy synowi, jakiś miesiąc temu, rower w Decathlonie. Taki za 5 stów. Po 3 tygodniach oszczędnego używania rozregulowały się hamulce. Wsadziłem rower do auta i pojechałem do sklepowego serwisu. Myślałem, że od ręki zrobią ale facet tylko za głowę się złapał i powiedział, że środek sezonu, że 2-3 dni trzeba czekać.
Zapakowałem do auta i pojechałem do serwisu, do którego sam za dzieciaka jeździłem. W sumie niezły #feels mnie ogarnął z tego powodu.
Ale do rzeczy. Wprowadzam #rower i mówię co jest, że hamulce nie działają i ocierają o koło. Facet popatrzył i mówi: tu pęknięte, tu uszkodzone, tam zniszczone. Myślę sobie - orżnąć mnie chce. Rozebrał tylny hamulec, wyciągnął linkę i mówi, że do wymiany (faktycznie postrzępiona była). W sumie sam się dziwił, że nowy rower. Wymienił linkę, jakieś plastikowe elementy, śrubki, tulejki, wyregulował i zabrał się za przód. Tu na szczęście tylko regulacja. Całość zajęła z półgodziny. W kieszeni mam 5 dych, pewnie mi braknie. Mechanik wyjął kartkę i zaczął sumować każdy element który wymienił. Jak już podliczył to mi szczęka spadła:


Dziś zawiozłem mu koło z innego roweru do wymiany dętki. A facet - wymiana? Może da się naprawić!

Bardzo Was proszę zaplusujcie ten wpis, bo takich miejsc naprawdę nie ma wiele. Zresztą zobaczcie na jego stronę (ta domena!):
http://cyklomaster.fm.interiowo.pl/

#krakow #coolstory #rowerowykrakow
i spam moim tagiem #999 (nie gniewajcie się)
  • 66
@fanatic no właśnie grosze. Każdy chce dobrze zarabiać a płacić innym grosze.. Kiedyś jak pracowalem przy rowerach to co on opisał bym skasował około 60/70zl... Ale się znajdą tacy janusze biznesu i niszczą rynek a później płaczą że ledwo na ZUS im starczy.
@ozjasz2: Ewidentnie w moim było przekładane w sensie całość nowa a rurki stare i jeszcze najprawdopodobniej nie z tego modelu. Przecież kupując takie rzeczy nie będę za każdym razem w sklepie wywalać wszystkiego na ziemie i składać na środku bo biorę za pewnik że kupuję to jako nowy sprzęt, a potem x kilometrów dalej bierze Cie #!$%@? jak masz się rozbić na polu.
@Korba112: ostatnio w innym prywatnym serwisie rowerownym miałem podobny bonus. Chciałem kupić odblask do koła. Dał mi za freeko z demontażu.. Chciałem z przyzwoitości chociaż 5 zł mu dać a on, że nie trzeba, wyciągnąłdrugi odblask na zapas i mi dał dx
sprawdź sobie opaskę na obręczy


@Misieq84: "sprawdziłem" i dla mnie jest ok, nic szczególnego, dlatego mnie to tym bardziej zdenerwowało. Nowa dętka i od razu do śmieci. sam nie wiem co teraz - nowe koło kupić? czy tą opaskę?
@Watherek: dlatego ja mam patent na Decathlon (o ile mi się nie spieszy i nie muszę mieć już towaru). oglądam w sklepie (lub nawet nie oglądam) i zamawiam z ich strony internetowej. wysyłka darmowa, towar idzie prosto z magazynu do sortowni omijając sklep (tzn nie jest to towar ściągany z półki i wysyłany, tylko prawdziwa nówka). a jak coś mi nie pasuje to zwrot