Wpis z mikrobloga

Mirasy powiedzcie mi jak to jest z tymi przeszukaniami przez policję na tzw. blachę. Prowadzę internetowy handel używanymi częściami do nowych Audi. Sytuacja z dziś - godzina 9 rano. Pod magazyn zajeżdża Kia Ceed oraz VW Caddy, wysiada 8 typa, wyciągają odznaki i text - KWP Poznań wydział do walki z przestępczością samochodową proszę nas wpuścić na magazyn. Ja - A w jakim celu? Oni - Handluje Pan częściami to powinien Pan wiedzieć że tacy jak Pan są w naszym zainteresowaniu i przyjechaliśmy na kontrolę (!!!). Odparłem, że chcę zobaczyć jakiś nakaz od prokuratora - oni na to że nie muszą mieć takiego. Powiedziałem - sorry Panowie nie mogę wam pomóc - nie wpuszczę was na magazyn. Zaczęły się wjazdy typu, że oczywiście nie ma problemu jednak w tym samym momencie zostanę zatrzymany a oni spiszą jakis tam protokół i sobie i tak wejdą. Dałbym się zatrzymać ale nie mogłem sobie na to pozwolić jako, że w przyszłym tygodniu się żenię no i ich wpuściłem. Przez 4 godziny ryli mi na magazynie, porobili fotki kodów kreskowych na silnikach, tapicerkach i sterownikach i potem siedzieli w samochodach i coś tam sprawdzali. Po 2 kolejnych godzinach przyszli, podziękowali że wszystko jest OK i pojechali.
WTF??? Przecież takie wjazdy na ,,blachę'' to idealne pole do nadużyć. Mieli prawo zrobić coś takiego?
#policja #maszprawo #audi #motoryzacja #handel #ecommerce #prawo
  • 30
@Dejzon: powinien to byc wypadek niecierpiących zwłoki (czyli jakies info wymagające nagłej weryfikacji) - wtedy mozna na blachę, ale i tak musi byc zatwierdzone przez prokuratora. Miałeś prawo złożyć wniosek o doręczenie postanowienia o zatwierdzeniu, masz tez prawo złożyć zażalenie na czynność przeszukania (jeśli nie zwróciłes sie o postanowienie o zatwierdzeniu) - 7 dni od czynności